У Бориславі відбувся семінар «Стале використання біоенергії: досвід малих міст України»

У п’ятницю, 02 квітня, на платформі Zoom відбувся Другий науково-практичний семінар «Стале використання біоенергії: досвід малих міст України», учасниками якого були Бориславська міська рада, Національний лісотехнічний університет України та Інститут снігу, лісу і ландшафту (WSL) м. Бірменсдорф, Швейцарія.

Метою семінару було ознайомлення студентів і викладачів НЛТУ України з реаліями переходу до відновних джерел енергії в контексті пом’якшення зміни клімату, досвідом сталого використання біоенергії в Бориславі, а також напрацювання рекомендацій щодо стратегії переходу до сталої біоенергетики м. Борислав.

У семінарі взяли участь перший заступник міського голови Роман Садлівський, заступник міського голови Роксоляна Гарасимів, директор КНП «Центр екології, туризму та сталого розвитку» Мирон Цайтлер, директор КП «Бориславтеплоенерго» Богдан Дубас, начальник відділу розвитку міста Оксана Балабанська, спеціаліст відділу розвитку міста Мар’яна Заікіна, спеціаліст першої категорії відділу охоронної роботи, цивільного захисту та охорони довкілля Марта Ільків. Освіту представили начальник відділу освіти Елла Качмарчик, директор КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Ірина Татомир та директор Бориславського ЗЗСО І-ІІ ступенів №9 Галина Новицька.

З вітальним словом звернулися заступники міського голови, які відзначили, що одним із важливих критеріїв сталого розвитку міста Борислава є поступовий перехід на відновлювані джерела енергії, які є економічно ефективним та інвестиційно привабливими, сприяють поліпшенню екологічного стану. За словами Роксоляни Гарасимів, співпраця зі швейцарськими колегами відкриє нові перспективи для Бориславської територіальної громади у питаннях долучення до грантових проектів.

Представниця Швейцарії Астрід Бйорнзен привітала рішення громади щодо участі у програмі енергоефективності й підтвердила важливість реалізації низки заходів з використання біоенергії. «Завдяки реалізації проекту «Визначення можливостей зеленої енергії в Українських Карпатах» в рамках програми Koorporationinder Waldforschung Ukraine-Schweiz 2017-2020 рр. у Бориславському ЗЗСО І-ІІ ступенів №9 було облаштовано дровітню», – відзначила Астрід Бйорнзен.

Учасники зустрічі мали можливість спільно з колегами зі Львова та Швейцарії обговорити питання досвіду використання біоенергії й формування енергетичної стратегії нашого міста. Обговорили проблеми та поділилися перспективами переходу до сталої біоенергетики, підготування заявок і отримання грантів для реалізації проектів з підвищення рівня енергоефективності, використання енергетичної деревини в освітніх закладах міста.