У Бориславській громаді перевірятимуть укриття у всіх навчальних закладах

Основне питання, яке зараз найбільше обговорюють між собою мешканці, а особливо батьки школярів, — чи сядуть цьогоріч учні за шкільні парти. Але в наших реаліях відновити навчальний процес можливо за наявності у будівлі або ж поблизу сховищ або укриттів. 

Вчора, 22 червня, у Дрогобицькій районній військовій адміністрації з цього приводу відбулася нарада, у якій взяли участь перший заступник міського голови Роман Садлівський, представники відділу освіти та відділу оборонної роботи Бориславської міської ради. 

За підсумками наради зараз створюється спеціальна комісія з обстеження стану укриттів, до складу якої входитимуть фахівці ДСНС. Перевірятимуть всі школи та дитячі садочки Бориславської громади з 1 липня. Загалом весь процес інспектування, усунення недоліків у разі їх виявлення або ж облаштування нових укриттів має завершитися до 5 серпня. 

Щодо самих сховищ та укриттів. Вони повинні бути у підвальних або напівпідвальних приміщеннях або у будівлі навчального закладу, або на відстані до 100 м (у крайньому разі до 500 м). Основні вимоги — це вентиляційна система, санвузли, місця для сидіння, питна вода. Розрахункова площа на одну особу – 0,6 квадратного метра. Укриття може перебувати як у комунальній власності, так і в приватній, в будь-якому випадку буде укладено відповідний договір.