У Дрогобичі на Полі Скорботи поховали 78 останків жертв НКВС

Вчора, 14 липня, у Дрогобичі в останню путь провели 78 невинно убієнних українців, які стали жертвами червоного терору. Участь у заходах, які проводилися цього дня, взяв міський голова Ігор Яворський. 

“Віддати шану тим, хто поклав життя за любов до своєї країни, – це найменше, що ми сьогодні можемо зробити. 78 невинних жертв більшовицького режиму поховані сьогодні так, як годиться. Вічна і світла пам’ять їм!” – говорить Ігор Романович. 

До слова, у Дрогобичі на Стрийській в 40-50 рр. у катівні невинними жертвами так званої «червоної каральної машини смерті» стали сотні людей. Саме 14 липня 30 років тому у Дрогобичі було поховано 486 останків замордованих НКВС. Вчора – ще 78 жертв, які пошуковці комунального підприємства Львівської облради «Доля» виявили у саду на території колишньої катівні на Стрийській у 2018-2019 роках. 

На території церкви Петра і Павла за загиблими відправили поминальну панахиду, а звідти траурна процесія вирушила на Площу Ринок для проведення вже загальноміської панахиди. Очолив її владика Ярослав Приріз.

Поховали невинно вбитих на Полі Скорботи у домовинах із національною символікою, а у пам’ять про подвиг закатованих українців присутні виконали Гімн України. Тож тепер до 4 курганів, де поховані останки 486 невинних жертв, додався ще один.