У Польщі відкрили пам’ятник Ігнатію Лукасевичу

Вчора, 16 грудня, у польському селі Страхоцин урочисто відкрили пам’ятник видатному поляку, який сприяв розвитку нафтової промисловості Ігнатію Лукасевичу. Участь у заході взяла делегація з Борислава на чолі з міським головою Ігорем Яворським. 

Церемонія відкриття пам’ятника складалася з трьох частин — урочистостей біля приміщення школи, де встановлено меморіал, виступів польських учнів у залі школи та українсько-польського симпозіуму. Лекції про життя та діяльність Ігнатія Лукасевича представили пані Джоанна Кубіт — директор Комплексу нафтогазових шкіл ім. Ігнатія Лукасевича у Кросно, та пан Анджей Цекула – директор початкової школи в Страхоцині. Історію Йогана Зега, якому пам’ятник у Бориславі відкрили 9 грудня,  презентував полякам директор Бориславського туристично-інформаційного центру Ігор Романюк. 

Встановлення пам’ятників відомим дослідникам у Бориславі та Страхоцині стало можливим завдяки реалізації проєкту “Нафтова колиска Європи: забута історія України та Польщі” в рамках програми Україна-Польща-Білорусь.