Увага! 15 вересня останній день для подання заяви про перехід на спрощену систему оподаткування чи на іншу групу платника єдиного податку

Дрогобицьке управління Головного управління ДПС в Львівській області нагадує, що 15 вересня 2020 року, є граничним терміном для подання заяви про перехід на спрощену систему оподаткування чи на іншу групу платника єдиного податку.

Відповідно до податкового законодавства юридична особа чи фізична особа-підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування. Порядок переходу на спрощену систему оподаткування врегульовано ст. 298 Податкового кодексу України. Так, суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік. Форми заяви про застосування спрощеної системи оподаткування та розрахунку доходу за попередній календарний рік затверджені наказом Міністерства фінансів України від 16.07.2019 року  № 308.

Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання може бути здійснений платником за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в пункті 291.4 статті 291 ПКУ. Перехід на спрощену систему оподаткування платник податків може здійснити один раз протягом календарного року.

Звертаємо увагу, що у платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, анулюється реєстрація платника податку на додану вартість у порядку, встановленому ПКУ, у разі обрання ним першої або другої групи чи ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка включає податок на додану вартість до складу єдиного податку (п. п. 298.1.5 п. 298.1 ст. 298 ПКУ).