Віче “Слава Героям” з нагоди сьогоднішніх свят

Сьогодні, 14 жовтня, у Бориславі біля могили воїнів УПА поблизу храму УГКЦ Покрову Пресвятої Богородиці відбулося віче “Слава Героям”, присвячене Дню захисника України та річниці створення Української повстанської армії.

Розпочався захід спільним виконанням гімну України, панахидою за упокій душ невинно вбитих і полеглих воїнів. Під звуки пісні “Плин кача” квіти шани й  вдячності від громади міста до могили воїнів УПА поклали міський голова Ігор Яворський, заступник міського голови Роксоляна Гарасимів та представники громадських організацій міста. 

Традиційну гірлянду пам’яті до могили повстанців піднесли представники Бориславської станиці національної скаутської організації “ПЛАСТ”.

З вітальним словом виступив міський голова Ігор Яворський: “Шановні учасники національно-визвольних змагань, Герої сучасності, дорога громадо! Для кожного українця сьогоднішній день є визначним, адже ми відзначаємо свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День створення УПА, а також День захисника України. Ці свята зібралися в один день не випадково. З давніх-давен українці молилися до Пресвятої Богородиці, просили в неї захисту. Славні козаки в честь Святої будували храми й молилися до Неї перед кожним своїм походом. Навіть вибори свого отамана проводили в цей день. Наші сивочолі ветерани УПА вшановували день створення армії теж у цей день. З кожним роком їх стає все менше, але пам’ять про них та їх подвиги будуть жити не один рік. Під захистом Богородиці повстанці робили речі, які, на перший погляд, здавалися неможливими. Так само як і Герої сучасності, які захищають кордони на сході. Вони героїчними вчинками, а часто ціною власного життя боронили й боронять наш край. Впевнений, що Богородиця захистить наших воїнів, адже вони стоять на захисті своєї землі, своїх батьків та дідів.

Тож з нагоди свята хочу побажати міцного здоров’я, мирного неба над головами і якнайшвидшої перемоги над ворогом. Нехай Воїни живими й здоровими повернуться до своїх домівок. Зі святом!

Зі словами привітань виступила голова Молодіжної ради Бориславської територіальної громади Софія Кузьмак. Повстанські пісні виконувало тріо “Барви”. Ведучою заходу була провідний методист ЗК “Бориславська публічна бібліотека” Божена Дмитришин Завершилося віче виконанням гімну України.