Відбулось виїзне засідання робочої групи з легалізації праці

У середу, 06 листопада 2019 року представниками робочої групи з легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення проведено галузеве виїзне засідання з суб’єктами господарювання торгівельної галузі, в якому взяли участь 6 суб’єктів господарювання.

Інспектором праці Бориславської міської ради, начальником Бориславського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, представником міської ради, управління праці та соціального захисту населення під час зустрічі з фізичними особами-підприємцями роз’яснено  наслідки виплати заробітної плати в «конверті», яка містить в собі багато негативних тенденцій, а саме: позбавлення трудового стажу, пенсії, втрата відпустки, лікарняних, допомоги у разі отримання травми на виробництві.

Акцентовано увагу присутніх на легальному оформленні трудових відносин у зв’язку із посиленням ролі страхового стажу для призначення пенсій. Оформлені згідно чинного законодавства трудові відносини та, відповідно, сплата страхових внесків, дає змогу заробити страховий стаж і лише легальна заробітна плата впливає на розмір майбутньої пенсії. Також, учасників семінару проінформовано про можливість контролю за сплатою внесків та страховим стажем, шляхом реєстрації на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України

В ході спілкування з роботодавцями та найманими працівниками вручено буклети на дану тематику.