Відбулося засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення

25 лютого 2021 року відбулося засідання робочої групи з питань дотримання суб’єктами господарювання мінімальних державних гарантій оплати праці, переваг легальної зайнятості та відповідальності за використання незадекларованої праці. 

Головною метою діяльності робочої групи з питань легалізації заробітної плати є захист трудових прав працівників, детінізація заробітної плати та легалізація трудових відносин.

В ході засідання проведено детальний аналіз платників-мінімізаторів, які за даними ДПС  порушують законодавчі гарантії щодо виплати заробітної плати.

В свою чергу, 9 запрошених юридичних та фізичних осіб-підприємців надали пояснення про причини виплати заробітної плати найманим працівникам в розмірі нижче мінімальної, розповіли про вжиті заходи щодо її підвищення.

“Виплата мінімальної заробітної плати нижче законодавчо встановленого рівня, використання найманої праці без трудового договору позбавляє найманих працівників соціальних гарантій, суттєво впливає на розмір страхового стажу та майбутньої пенсії, а також на наповнення дохідної частини місцевого бюджету”, –  зазначила заступник міського голови, голова робочої групи Світлана Солоненко.