Відкриття Меморіалу «Героям Вовчухівської офензиви»

Сьогодні, 26 лютого,у  с.Вовчухи Городоцького відбулось урочисте відкриття та освячення Меморіалу «Героям Вовчухівської офензиви».

Участь у заході взяв міський  голова Борислава Ігор Яворський, представник громадської організації “Спілка воїнів АТО” Ігор Саган.

Під час заходу  пам’ять військовиків Української Галицької армії вшанували хвилиною  мовчання, а до Меморіального комплексу поклали квіти. Також присутні виконали Державний Гімн України. Оркестр Національної академії сухопутних військ ім. П. Сагайдачного виконав  «Марш Нової Армії».

Пам’ятник символізує кільце облоги міста Львова та вояків Галицької Армії, які йдуть в наступ.

Довідково:

Вовчухівська офензива – наступальна операція Галицької Армії з 17 лютого – по 18 березня 1919 року під час польсько-української війни 1918-1919 років. В ході Вовчухівської офензиви воїни Галицької Армії перерізали залізничне сполучення між Львовом та Перемишлем в районі Вовчух, повністю оточили та взяли в облогу Львів.

Як мінімум двічі в ході Вовчухівської офензиви українці могли звільнити Львів. Начальний командувач Галицької Армії генерал-полковник Михайло Омелянович-Павленко писав: « …Львів повністю взятий в кільце та обложений. Всі потуги поляків поблизу Вовчух закінчились безрезультатно. Питання здачі Львова визначається наявністю в місті харчових запасів».

Але втрутилась Антанта, а члени місії Бартелімі підступно провезли до Львова не тільки харчові запаси, але і набої та зброю. Як тільки ініціатива переходила до воїнів Галицької Армії, втручались міжнародні чинники та заставляли українців йти на припинення бойових дій та перемир’я. В цей час польські війська отримували перепочинок та підкріплення