Військово-патріотичне виховання бориславської молоді

З метою удосконалення змісту, форм та засобів патріотичного виховання учнівської молоді у Бориславі постійно проводяться відповідні заняття, уроки, а також інші тематичні заходи. Так, минулого тижня відділом освіти міської ради було організовано і проведено заняття з вогневої підготовки на гарнізонному стрільбищі та обласний семінар на тему сучасних форм національно-патріотичного виховання.

Отож, 17 квітня, під керівництвом військового комісара Дрогобицько-Бориславського об’єднаного районного військового комісаріату полковника Миколи Лисака та начальника відділу освіти Елли Качмарчик було організовано поїздку 65 юнаків-одинадцятикласників для проведення стрільби з автомата Калашникова на гарнізонному стрільбищі у с.Нежухів Стрийського району.

На вогневому рубежі, під наглядом інструкторів, учні відпрацювали навички стрільби зі зброї. Військовослужбовцями була забезпечена чітка організація занять, безпека під час прийомів і правил стрільби, висока дисциплінованість. Проведення таких практичних занять сприятиме закріпленню знань і умінь, підготовки молоді до майбутньої військової діяльності, що пов’язана із захистом Вітчизни.

Наступного дня естафету військово-патріотичного виховання молоді прийняла ЗОШ №7, на базі якої пройшов обласний семінар «Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») як сучасна форма національно-патріотичного виховання учнівської молоді».

Учасниками семінару були провідний спеціаліст відділу освіти Майя Гоц, методисти міського методичного кабінету, керівники і вчителі закладів освіти, а також чисельні гості: голова постійної депутатської комісії з питань освіти, культури, молоді, фізичної культури та спорту Андрій Спас, учасник АТО, боєць добровольчого батальйону «Карпатська Січ», заступник голови проводу Всеукраїнської молодіжної організації «Сокіл» у м.Бориславі Андрій Бік, станичний станиці Борислав «Пласту» Національної скаутської організації України Ігор Пиріг, заступник директора Львівського обласного центру краєзнавства і туризму Михайло Набитович, методист Львівського обласного центру краєзнавства і туризму Марія Деленко, член громадської ради з національно-патріотичного виховання при Львівській облдержадміністрації Руслан Цеслів, вчителі та учні Козівського опорного навчального закладу ЗСО І-ІІІ ступенів – ліцею імені М.Гаврилка при ЛНУ ім.І.Франка Сколівського району, учні та вчителі Довжанського НВК І-ІІІ ступенів.

Зі вступним словом до учасників семінару звернулась провідний спеціаліст відділу освіти Майя Гоц, яка зосередила увагу на необхідності удосконалення військово-патріотичного виховання через залучення юнаків і дівчат до участі в молодіжних організаціях, зокрема до участі в гуртку козацько-лицарського виховання «Сокіл» («Джура»).

Прийшли привітати учасників семінару маленькі українці, вихованці закладу дошкільної освіти №11.

Учасники у своїх доповідях висвітлювали питання формування національної свідомості учнівської молоді, козацько-лицарського виховання у початковій школі, ролі молоді у процесі державотворення,формування морально-духовних цінностей школярів засобами мистецтва бойового гопака. Роман Цеслів розповів про національно-патріотичне виховання учнівської молоді в контексті взаємодії регіонів України в межах акції «Схід і Захід разом».

Вчитель історії та правознавства, керівник гуртка при Львівському обласному центрі краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді Микола Когут та вчитель «Захисту Вітчизни», керівник гуртка «Сокіл» («Джура») при ЦДЮТ Володимир Коцко презентували роботу гуртка «Сокіл» («Джура»), що діє у ЗОШ І-ІІІ ступенів №7.

Гуртківці в черговий раз продемонстрували високу підготовку і злагодженість дій у рої, національну свідомість та бажання бути учасниками дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).