Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”

У період з 25 листопада до 10 грудня відбувається щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Міжнародна спільнота щорічно підтримує акцію «16 днів проти насильства». Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від насильства.

Щорічна акція «16 днів проти насильства» ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини. У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня –  Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі.

З нагоди проведення з 25 листопада по 10 грудня 2020 року Всеукраїнської інформаційної кампанії «16 днів проти насильства» заплановано ряд інформаційно-просвітницьких заходів.

Зокрема, сьогодні, 25 листопада, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок у м. Бориславі пройшов регіональний флешмоб «#НЕ_ламай_калину!», під час якого представники органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, інші зацікавлені особи висадили саджанці калини, як етнонаціонального символу української жінки та встановили інформаційні знаки біля місця висадження.

Акція пройшла за ініціативи департаменту соціального захисту населення ОДА, ГО «Центр «Жіночі перспективи»,   управління праці та соціального захисту населення БМР.

До участі в акції долучилися суб’єкти взаємодії, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та інші зацікавлені особи а саме:

 • Управління праці та соціального захисту населення Бориславської міської ради;
 • Бориславське відділення поліції Дрогобицького ВП ГУНП України у Львівській області;
 • Бориславський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
 • Служба у справах дітей Бориславської міської ради;
 • Відділ освіти Бориславської міської ради;
 • Управління культури, молоді, фізичної культури та спорту;
 • Бориславський міський територіальний центр соціального  обслуговування (надання соціальних послуг);
 • Відділ «Бориславське бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги;
 • Відділ оборонної роботи, цивільного захисту та охорони довкілля;
 • Управління житлово-комунального господарства та енергозбереження;
 • Відділ внутрішньої політики.