Встановлено символічний залізний хрест на знак вшанування пам’яті невинних жертв Голодомору

Сьогодні на площі Івана Франка встановлено символічний залізний хрест висотою 2,5 метри на знак вшанування пам’яті невинних жертв Голодомору (за ініціативи управління культури, молоді та спорту і КП “Еко-місто”). Завтра біля нього відбудеться молебень, хрест підсвітять лампадками.

Голодомор – не історична минувшина, а глибока демографічна і духовна рана, яка нестерпним болем проймає пам’ять його очевидців. Це було безчинство, свідомо спрямоване на винищення українців. Людям, які вижили, ці роки запам’ятались на все життя. Наш найсвятіший обов’язок – зберегти пам’ять про всіх, хто не дожив, недолюбив, пам’ять про живих і ненароджених. Ніхто не має права про це забути.

Бориславці та гості міста, у суботу з 16-ї години приєднуйтесь до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті!» на площі Івана Франка. З настанням сутінок запаліть і поставте свічку на підвіконня так, щоб її було видно знадвору.

Цей вогник символізуватиме нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів співвітчизників, які на собі перенесли цей жахливий біль тіла і душі, біль наруги та тортур, поневіряння, виселення і заслання на чужину – за свою любов до України, за її волю і за те, що вони були українцями.

У понеділок, 30 листопада, хрест буде демонтовано.