З 1 квітня 2019 р. НСЗУ адмініструватиме програму «Доступні ліки»

З 1 квітня 2019 р. програма реімбурсації «Доступні ліки» переходить в адміністрування Національної служби здоров’я України (НСЗУ). Лікарські засоби в межах програми будуть відпускатися за електронними рецептами, а відшкодування вартості здійснюватиметься за договором суб’єкта господарювання, що провадить діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, з НСЗУ, укладеним в електронній системі охорони здоров’я.

З 2020 р. програма реімбурсації стане частиною гарантованого державою пакета медичних послуг та лікарських засобів. Це означає, що усі медичні послуги та лікарські засоби, які включатимуться до цього пакета, оплачуватимуться суб’єктам господарювання за наявності відповідного договору з НСЗУ. Таким чином, НСЗУ — це єдиний державний платник у системі, де існують певні правила й вимоги до суб’єктів — надавачів послуг та товарів.

Що зміниться з 1 квітня?

На сьогодні програма «Доступні ліки» фінансується за рахунок субвенції, яка надається з державного бюджету місцевим бюджетам, а далі — розподіляється між розпорядниками коштів, які укладають договори з аптечними закладами. З 1 квітня 2019 р. замість субвенції буде договір з НСЗУ.

Найцікавіша зміна — рецепт. З 1 квітня 2019 р. лікарські засоби за програмою «Доступні ліки» будуть відпускатися виключно за електронними рецептами. Це дозволить усунути географічні обмеження для споживачів, адже за електронним рецептом можна буде отримати препарат у будь-якій аптеці, яка бере участь у програмі, незалежно від регіону її розташування і місця, де був виписаний рецепт.

З метою здійснення відшкодування витрат за програмою «Доступні ліки» в 2018 році було виділено субвенції з державного бюджету на суму 950 500, грн. та дофінансовано з бюджету міста -40 000 грн..

З початку 2019 року виділено субвенції з державного бюджету на суму 185 400,00 грн. та додатково профінансовано 60 000 грн. з міського бюджету Борислава. З 1 квітня 2019 р. програма реімбурсації «Доступні ліки» переходить в адміністрування Національної служби здоров’я України.