Затверджено в новій редакції Положення про Громадський бюджет міста Борислава

У середу, 26 серпня, на засіданні 84 сесії Бориславської міської ради було затверджено Положення про Громадський бюджет міста Борислава у новій редакції. Проєкт рішення представляла спеціаліст  I категорії відділу розвитку міста Маряна Заікіна.

Відтак, згідно затвердженого нового Положення, в 2021 році на реалізацію проєктів заплановано витратити 400 тис.грн.  Кошти громадського бюджету м.Борислава будуть спрямовуватися на реалізацію кращих проєктів розвитку міста, що надійдуть від мешканців Борислава, а після створення Бориславської ОТГ, участь у конкурсі зможуть брати усі члени територіальних громад населених пунктів, які увійдуть в її склад.

Подати проєктну пропозицію можна буде з 1 по 30 вересня 2020 року, а голосувати –  з 31 жовтня по 14 листопада.

Отож, пропозиції можуть подавати члени територіальної громади, віком від 16 років, а також громадські, благодійні організації, органи самоорганізації населення, які здійснюють свою діяльність на території міста Борислава. Кожна пропозиція, яка отримає підтримку не менше 21 члена територіальної громади та матиме чіткий план дій може бути реалізована протягом бюджетного року з врахуванням обсягу коштів, пріоритетних напрямків, визначених сесією ради.

Як і в минулому році, відповідно до Положення, всі проєктні пропозиції поділяються на три види:

  • малі проєкти (від 5,0 тис.грн. до 49,0 тис.грн.);
  • великі проєкти (від 50,0 тис.грн. до 100,0 тис.грн.);
  • проєкти, які будуть мати додаткове співфінансування у вигляді спонсорського внеску громади (від 5,0 тис.грн. до 100.0 тис.грн.).

Подані проєкти повинні бути спрямовані на:

  • урбаністику (розвиток живого, сталого, безпечного і здорового міського середовища; екологічні ініціативи: розвиток громадських просторів та вело-інфраструктури; формування креативного та інвестиційного міського середовища; культурно-історичний та спортивно-оздоровчий  розвиток міста; створення нових інтернет зон у громадському просторі міста);
  • благоустрій (санітарне очищення, розчищення, осушення та озеленення територій загального користування, зовнішнє впорядкування дворів вулиць, площ, скверів, водойм; покращення транспортної інфраструктури, використання енергозберігаючих технологій та відновлювальних джерел енергії, вуличне освітлення).

Отож, подавайте свої проєкти і голосуйте за цікаві ідеї!

Детальніше: на сайті міської ради в рубриці “Громадський бюджет міста Борислава”