ЗНАЙ – РОЗУМІЙ – УНИКАЙ

З нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми в Бориславській міській філії ЛОЦЗ був проведений вебінар на тему “Ризики нелегальної трудової міграції”. Тема дуже важлива, особливо у теперішніх умовах.

Сьогодні трудова міграція як глобальне явище має і позитивні, і негативні наслідки, які часто безпосередньо пов’язані із тим, наскільки міграційний процес є врегульованим і узаконеним.

Серед позитивних факторів називалися: підвищення добробуту сімей, валютні надходження в бюджет нашої країни, а сама країна – реципієнт забезпечена робочою силою, при цьому не витрачаючи жодної копійки на навчання. Але є й негативні наслідки.

Неврегульована трудова міграція, як правило, відбувається з уникненням процедур контролю при в’їзді до країни чи виїзді з неї, хоча можливий і законний перетин кордону, однак незаконне працевлаштування. І, як наслідок, торгівля людьми з метою економічної або сексуальної експлуатації. Уявіть собі, за оцінками МОМ, починаючи з 1991 року понад 230000 українців постраждали від такого сучасного рабства.

Учасників вебінару також ознайомлено про причини, міфи і факти, форми і етапи торгівлі людьми та правила безпечної міграції. Сподіваємося, що отримана інформація допоможе уникнути небезпечних ситуацій.

Марія Шах