Звіт роботи комісії з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення за 2020 рік

Комісія з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення повідомляє, що протягом 2020 року проводилась послідовна робота з підприємствами, організаціями та фізичними особами-підприємцями міста щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати, підвищення рівня оплати праці, дотримання законодавства про працю. Роботи були проведені за участю представників пенсійного фонду, центру зайнятості, спеціалістів управління праці та соціального захисту населення, податкової інспекції, фінансового управління, відділу економіки та інспектора праці міської ради та інших представників державних органів. 

Впродовж 2020 ріку відбулося 7 засідань комісії, під час яких заслухано 61 суб’єкт господарської діяльності, де виплачується заробітна плата у розмірі менше встановленого мінімуму. У процесі роботодавцями було обґрунтовано причини таких виплат найманим працівникам. З керівниками таких підприємств було проведено роз’яснювальну роботу та зобов’язано їх вжити певних заходів щодо перегляду розміру заробітної плати та її підвищення.

Також проведено галузеві засідання з питань легалізації виплати заробітної плати в смт. Східниця. З громадянами, що тимчасово не працюють, було проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо питань офіційного працевлаштування. 

Так, упродовж минулого року було обстежено 80 суб’єктів господарювання. У підсумку проведених робіт було врегульовано трудові правовідносини з 30-ма найманими працівниками, зареєстровано 265 осіб як суб’єктів господарювання. Тож додатково до бюджету надійшло 650, 0 тис. грн.