Громадський бюджет міста Борислава

Громадський бюджет м.Борислава – це частина міського бюджету міста Борислава, обсяг якого визначається щорічно згідно з рішенням міської ради про міський бюджет на відповідний рік. Кошти громадського бюджету м.Борислава спрямовуються на реалізацію кращих проектів розвитку міста, які надійшли до Бориславської міської ради від мешканців територіальної громади міста Борислава

Конкурс – це відбір проектних пропозицій, який дає можливість відібрати кращі з надісланих на розгляд пропозицій шляхом електронного голосування членами територіальної громади міста. 

У 2021 році на виконання проєктних пропозицій

передбачено суму  у розмірі  400 тис. грн. 

 

Інформація

про конкурс

Хто може подати проект?

Автор проекту – член територіальної громади міста, віком від 16 років, а також громадські, благодійні організації, органи самоорганізації населення, які здійснюють свою діяльність на території міста Борислава та підготували та подали проект для фінансування з громадського бюджету.


Зміст проекту

Проектна пропозиція – пропозиція, яка має підтримку не менше 21 члена територіальної громади, має чіткий план дій, комплекс робіт, задум, ідею, викладені у вигляді опису з відповідним обґрунтуванням, розрахунками витрат, кресленнями, мапами, схемами, фотографіями, що розкривають сутність замислу та можливість його практичної реалізації за рахунок коштів громадського бюджету м.Борислава. Може бути реалізована протягом бюджетного року з врахуванням обсягу коштів, пріоритетних напрямків, визначених сесією ради, та оформлена за формою, згідно з Додаток1, Додаток 2.


Проекти повинні бути спрямовані на:

  • урбаністика (розвиток живого, сталого, безпечного і здорового міського середовища; екологічні ініціативи: розвиток громадських просторів та вело-інфраструктури; формування креативного та інвестиційного міського середовища; культурно-історичний та спортивно-оздоровчий розвиток міста; створення нових інтернет зон у громадському просторі міста);
  • благоустрій (санітарне очищення, розчищення, осушення та озеленення територій загального користування, зовнішнє впорядкування дворів вулиць, площ, скверів, водойм; покращення транспортної інфраструктури, використання енергозберігаючих технологій та відновлювальних джерел енергії, вуличне освітлення).

Фінансування проектів

Проекти фінансуються з бюджету м.Борислава та за обсягом фінансування поділяються на:

    • малі проекти (від 5,0 тис.грн. до 49,0 тис.грн.);
    • великі проекти (від 50,0 тис.грн. до 100,0 тис.грн.);
    • проекти, які будуть мати додаткове співфінансування у вигляді спонсорського внеску громади (від 5,0 тис.грн. до 100.0 тис.грн.)

Подання проектів

Проекти подаються відповідно до затвердженої форми (Додаток1, Додаток 2) електронною поштою у вигляді сканованого оригіналу документів на електронну адресу invest.bor@ukr.net з поміткою «Громадський бюджет міста Борислава»

Від одного автора протягом одного року може подаватися не більше, ніж один проект.

Автор проекту може у будь-який момент зняти свій проект з розгляду до початку голосування.

Проект має отримати підтримку не менше 21 особи (крім автора) – членів територіальної громади Борислава.

Проекти подаються з 1 вересня по 30 вересня кожного поточного року.


Експертна оцінка проектів

Проекти підлягають аналізу та оцінці Конкурсної комісії, яка виступає органом, що утворюється розпорядженням міського голови, який координує організацію виконання громадського бюджету.

Проекти, які отримали позитивну оцінку, розміщуються на офіційному сайті.Голосування

Голосування за проекти здійснюється на веб-платформі «Єдина платформа місцевої електронної демократії»* за допомогою ідетифікації BankID, мобільному ЕЦП, або звичайному ЕЦП з 31 жовтня по 14 листопада кожного поточного року.

В голосуванні за проекти мають право брати участь мешканці Борислава віком від 16 років на платформі «Громадський бюджет міста Борислава».

Кожен мешканець м.Борислава може проголосувати за 3 різні проекти: великий, малий та проект, що має додаткове співфінансування.

*Веб-платформа «Єдина платформа місцевої електронної демократії» створена в рамках програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що фінансується Швейцарською Конфедерацією та виконується Фондом Східна Європа.


Результати голосування

Результати електронного голосування відображатимуться на платформі. Підсумки голосування фіксуються в протоколі засідання Конкурсної комісії. Голова конкурсної комісії через офіційний веб-сайт ради повідомляє про результати голосування та визначення переможців.


Проекти-переможці. Реалізація проектів.

Пропозиції, які будуть затвердженні рішенням сесії міської ради, підлягають фінансуванню за рахунок коштів громадського бюджету на наступний бюджетний рік.

На виконання проектних пропозицій у 2021 році, передбачено суму в розмірі 400,00 тис.грн.


За консультацією щодо написання та подання проектів можна звернутись:

Відділ розвитку міста Бориславської міської ради:
каб. №17, вул. Шевченка, 42,
м.Борислав, Львівська обл., 82300
e-mail: invest.bor@ukr.net
Тел. 03 248 5 41 46


Як прийняти участь в онлайн-голосуванні за проекти. Покрокова інструкція для користувачів системи “Громадський бюджет”