Що подивитись?
Історико-краєзнавчий музей м.Борислава
Історико-краєзнавчий музей м.Борислава розповідає про місто шістсотлітньої давнини, історію воєн та знаменитих людей, знайомить з унікальними експонатами античного періоду та історією потужного нафтопромислового розвитку міста (сер.XIX – поч.XX ст.).
У музеї знаходиться ряд унікальних експонатів, таких як: викопні рештки мамонта кайнозойської ери, середньовічна дерев’яна бочка, дерев’яна віялка поч. XІX ст., пожежна помпа кінця XІX ст. та ін. Також є картини на бориславську тематику – картина німецького художника Р.Волькеля 1918 р. «Старий Борислав», картина Р.Ковалика з Канади «Забутий Борислав», картини бориславських художників П.Деленкевича (написана озокеритом) та Д.Ланяка.
У сучасній виставковій залі протягом року пропонується широкий спектр виставок.
Адреса:
м.Борислав, вул. Т.Шевченка, 75,
Графік роботи:
понеділок-п’ятниця – 9.00 -17.30 год,
обідня перерва – 13.30-14.00 год,
субота, неділя за попереднім записом,
контактні телефони 0950777158, 0935806619.
Бориславський міський парк культури та відпочинку
Бориславський міський парк культури та відпочинку – це єдиний діючий парк у світі, на території якого здійснюється видобуток нафти глибинними насосами за допомогою верстатів-гойдалок, які перетворилися у яскраві арт-об’єкти, та відбір супутнього нафтового газу вакумопроводами.
Наявність у парку різних дитячих атракціонів, скейт-парку, найбільшого у Західній Україні Workout-майданчика, мотузкового парку та аптеки-музею Йогана Зега сприяє сімейному відпочинку.
Адреса:
м.Борислав, вул. Т.Шевченка, 37
Аптека-музей Йогана Зега
Унікальний, атмосферний музей магістра фармації, дослідника, винахідника гасу, засновника нафтової та озокеритової промисловості в Галичині, Європі та світі. Тут ви можете дізнатися про життя дослідника, взяти участь у цікавих експериментах, побачити якою різною може бути нафта та зануритись у надзвичайну історію Борислава – Галицького Ельдорадо. Інтер’єр музею відкриває відвідувачам епоху кінця ХІХ століття, коли аптеки були важливішими за будь яку крамницю. Тут можна було купити все пальне, міцний алкоголь, лікувальні мікстури та косметичні засоби. Більшість аптечних експонатів автентичні, зібрані з колишніх місцевих фармацій.
Адреса:
м.Борислав, вул. Карпатська брама, 18,
міський парк культури та відпочинку
Графік роботи:
за попереднім записом,
контактний телефон: 0668086899.
Туристична локація «Карпатська хата»
До локації входять 3 об’єкти:
– Карпатська дерев’яна хата 1802 року розташована в центрі Борислава. Оселя збудована із ялинових зрубів без єдиного цвяха, дах покритий смерековою драницею, яка просякнута нафтою.
– Автентична трикамерна хатина 1850 року бойківського типу. Хатина є гарним майданчиком для ETNOфотосесій у старовинному вбранні.
Тут зібрані старовинні предмети побуту з нашого регіону. Колоритний ансамбль житлової частини хати завершує справжня діюча велика українська піч, у якій випікається запашний хліб. У сінях (коридорі), крім багатьох експонатів, знаходиться старовинний діючий ткацький верстат, на якому можна спробувати виткати доріжку. Третя частина хати облаштована під склеп (крамницю), де можна побачити давні речі пов’язані з торгівлею, а саме: автентичні меблі зі старої сільської крамниці, ляду (прилавок) для хлібобулочних виробів, дерев’яний холодильник, машинку для виготовлення морозива та ін.
– Шпихлір (дерев’яна комора) 1861 року, де можна побачити найрізноманітніші предмети старовини: знаряддя для обробки льону, щітки для його вичісування, лопатку для віяння збіжжя, термос дуже великого розміру, ремісничі вироби, народні строї та багато інших експонатів.
Адреса:
м.Борислав, вул. Міцкевича, 7А
Графік роботи:
за попереднім записом,
контактний телефон: 0731813668.
Інтерактивний музей просто неба
Наше місто Борислав з кожним роком стає зручніше для туристів. Так у центральній частині міста встановлено 5 двосторонніх сітілайтів з старовинними світлинами Борислава, де зісканувавши QR-код, кожен бажаючий може дізнатись про історію міста Борислава.
Адреса:
м.Борислав, площа Івана Франка
Храм Святої Анни
Храм Святої Анни у м.Бориславі – колишній парафіяльний Римо-католицький костел Святої Барбари, збудований 1902 р. за проєктом польського архітектора Костки Маєрські коштом парафіян та власників озокеритно-нафтових копалень. Храм внесено в реєстр найбільших паломницьких центрів УГКЦ та в перелік найбільших святинь України, де знаходиться близько тисячі реліквій та мощей Святих.
Адреса:
м.Борислав, вул. В.Великого, 45 а
Храм Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ
Храм Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ у м.Бориславі привертає увагу своїм архітектурним стилем українського бароко. Мурований храм збудовано у м1929 році та оздоблено 10-ма мистецькими вітражами за проєктом відомого художника Петра Холодного. У цьому дочірньому (філіальному) храмі м.Борислава у 1944-1945 рр. душпастерював відомий український релігійний діяч, священник Блаженний о.Віталій Байрак.
Адреса:
м.Борислав, вул. Степана Бандери, 89 а
Пам’ятник Святій Варварі
Пам’ятник Святій Варварі споруджено у 2012 році на місці трагедії, що сталася в Бориславі у квітні 1972 року. Свята Варвара вважається покровителькою людей гірничих професій, серед яких нафтовики та шахтарі. У серці скульптури розміщені мощі цієї Святої.
Адреса: м.Борислав, вул. В.Великого, 10.
Пам’ятник Йогану Зегу
Пам’ятник Йогану Зегу споруджений у 2021 році на місці першої аптеки «Під Зіркою», яка була заснована 1876 року Йоганом Зегом – магістром фармації, винахідником технології рафінування нафти та гасової лампи. Скульптор – Роман Кикта.
Адреса: м.Борислав, вул. Т.Шевченка, 12