Проєкт “Нафтова колиска Європи: забута історія Польщі та України”
Сторінка проєкту у Facebook – https://www.facebook.com/Oil.cradle/
Проєкт «Нафтова колиска Європи: забута історія Польщі та України» співфінансується Європейським Союзом в рамках Програми транскордонної співпраці Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. Головний Бенефіціар проєкту – Бориславська міська рада. Партнер – Гміна Санок (Польща).
Мета проєкту – покращення культурних зв’язків та співпраця між партнерами, що призведе до підвищення привабливості польсько-українського прикордонного регіону та використання його історичного потенціалу.
Опис проєкту:
Коли ми говоримо про видобуток нафти сьогодні, насамперед спадає на думку Близький Схід та Перська затока. Але коли розвідка саудівських запасів нафти тільки розпочиналася, Галичину вже називали нафтовим Клондайком! У середині ХІХ – на початку ХХ століття поблизу Дрогобича та Борислава було виявлено та освоєно значні запаси нафти. На рубежі століть Галичина посідала третє місце у світі за видобутком нафти. Це привабило до неї численних підприємців та шукачів пригод, мрійників та пройдисвітів. «Нафтові» гроші сприяли економічному розвитку цього регіону і кардинально змінили обличчя колишньої віддаленої провінції Австро-Угорської імперії. З часом видобуток нафти в цій місцевості втратив своє значення, і місця, які колись кипіли активністю, сьогодні вважаються депресивними. На щастя, “нафтова колиска Європи” все ще може запропонувати нам дещо цінне – свої неймовірні історії про пригоди, екстравагантну розкіш, суперництво, сподівання та трагедії. Проєкт OilCradle має на меті привернути увагу колишніх місць видобутку нафти (Борислав та Санок) шляхом створення впізнаваного туристичного бренду та створення нових туристичних продуктів на основі їхнього минулого. Проєкт розпочнеться з дослідження та дослідження архівних матеріалів та сайтів в обох містах. Отримані дані будуть використані для публікацій, таких як альбом про історію нафтової промисловості в Бориславі та Саноці, карти міст із позначенням цікавих місць, пов’язаних з нафтовою промисловістю та спільний вебсайт з електронним каталогом. Також планується встановити пам’ятники «батькам» гасової лампи та піонерам переробки нафти – Яну Зеху та Ігнацію Лукасевичу. З метою підвищення компетенції місцевих менеджерів культури та представників сфери туризму будуть організовані тренінги, семінари та конференція. Діяльність за проєктом допоможе розкрити історію міст та перетворити їх на привабливі туристичні напрямки. Проєкт сприятиме збільшенню туристичних потоків до Санока та Борислава, що створить більші можливості для економічного розвитку цих міст.
Спільний Керівний Комітет:
- Ігор Яворський (голова Бориславської міської ради, голова Керівного Комітету);
- Анна Галас (війт Гміни Санок)
- Лев Попель (начальник відділу економіки і торгівлі Бориславської міської ради)
- Павел Вдовяк (заступник війта гміни Санок).
Керівний комітет призначає проєктний персонал, здійснює моніторинг виконання проєкту та відповідає за досягнення проєктних результатів.
Новини рубрики: