Ефекти від проекту “Нафтова колиска Європи”: кількість запитів про Йогана Зега в Google зросла у 12 разів

Вчора, 27 вересня, відбулось підбиття підсумків проекту «Нафтова колиска Європи: Забута історія Польщі та України», який реалізовувався містом Бориславом та нашим партнером — гміною Санок.

Ми вже неодноразово розповідали, які саме туристичні продукти вдалось виготовити завдяки реалізації цього проєкту (двомовна книга про історію нафтової промисловості, пам’ятники Йогану Зегу у Бориславі та Ігнатію Лукасевичу у селі Страхоцин, спільний сайт https://oilcradle.info/ з електронним каталогом об’єктів історії нафтовидобутку, туристичні мапи Борислава та гміни Сянок).

Сьогодні ж хочемо поділитись тим, який ефект принесла популяризація постаті Йогана Зега та розвиток цієї вітки туристичної галузі в Бориславі. Саме цю тему розкрила у своїй доповіді менеджер з туризму Бориславського ТІЦу Анастасія Солоненко на завершальній конференції проєкту.

“До початку проєкту пересічний мешканець Борислава не знав, хто такий Ян Зег. радянський союз активно знищував усі згадки та матеріальну спадщину, пов’язану зі світовою історією та культурою. Про Зега у Бориславі не було жодної згадки, окрім непоказної пам’ятної дошки на будинку, де колись була його аптека «Під Зіркою», та таблиці в лапідаріумі на території костелу св. Варвари. Єдиний в Україні пам’ятник Йогану Зегу знаходився у Львові”, – зазначила у доповіді Анастасія Солоненко.

І ось з 2020 року, коли Борислав отримав туристичний слоган та айдентику, у нашому місті активно розпочав розвиватися туризм. Участь у проектах транскордонного співробітництва пробудила цікавість до забутих чи ще невідомих постатей в історії Борислава, однією з яких і є Йоган Зег.

За цей час у нашому місті створено нові туристичні місця та маршрути, налагоджено співпрацю з туроператорами, а нещодавно відкрито Бориславський ТІЦ.

Що цікаво! Завдяки популяризації постаті Йогана Зега, кількість запитів про винахідника в Google зросла у 12 разів.

Персоною винахідника, його діяльністю та історією нашого міста зацікавились і театрали. З нагоди 205-річчя від дня народження Йогана Зега Бориславський народний театр ім. Петра Телюка представив виставу «Світлий винахід». Зал був “по-вінця” наповнений глядачами. Театральну виставу про наше місто під назвою «Навернений грішник» поставив Івано-Франківський національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка. Також Бориславська бібліотека презентувала книгу «Йоган Зег в історії Борислава»”.

Про Йогана Зега пишуть дослідницькі роботи та статті, історією нафтогазовидобувної промисловості зараз зацікавилися школярі й студенти, про що свідчить їх активна участь у конкурсах та проєктах із цією тематикою.

А ще цікавий факт: нещодавно до дня народження Йогана Зега пивоварня «Правда» розробила авторський світлий ель на честь винахідника нафтопереробки.

До слова, за 2021-2022 роки наше місто відвідало понад 4900 українських та іноземних туристів. А ти вже відвідав всі туристичні локації? Ні? Тоді, сердечно запрошуємо!

 

Loading