Станція моніторингу атмосферного повітря у Бориславі

У Бориславі встановлено станції моніторингу якості повітря та мікроклімату, за допомогою яких можна спостерігати за якістю атмосферного повітря міста в режимі реального часу. Дві з них встановлені в житловій забудові на вулиці Чорновола. Ще одна — у центральній частині міста.

Дані є відкритими, тож кожен мешканець може перейти за посиланням на карту станцій https://eco-city.org.ua/, обрати Борислав та бачити поточний стан атмосферного повітря.

Якщо показники зображені червоним кольором – це означає, що вони перевищують норму. Функціональні можливості підстанцій дозволяють не тільки отримувати оперативні дані, а й накопичувати їхні великі обсяги. Це дає широкі можливості для аналізу інформації, виявлення закономірностей та прогнозування індексів забруднення і ризиків для здоров’я.

А надалі отримана правдива інформація стане підґрунтям для прийняття управлінських рішень та розробки заходів оптимізації довкілля міста Борислава. Опрацьовуватимуть, аналізуватимуть та оприлюднюватимуть моніторингову інформацію фахівці-науковці Екоцентру.


Трішки пригадаємо, звідки з’явилися у нас такі станції. Ще влітку минулого року Бориславська міська рада подала проєкт “Monitoring of atmospheric air in Boryslav City” для участі у конкурсі на отримання малих грантів від уряду Словацької республіки. А рівно рік тому стало відомо, що вищезгаданий проєкт серед переможців та відібраний для фінансування.

Дві станції моніторингу встановлено в житловій забудові на вулиці Чорновола. Ще одна — у центральній частині міста.

Чому саме ці мікрорайони обрали для встановлення обладнання? Колись на сучасній вулиці Чорновола була історична територія «Дучки», з якої, власне, і розпочинався перший промисел у Бориславі. А за радянської влади тут збудували житлові будинки, очевидно не знаючи про нафто-озокеритові шахти 19 ст. Тож саме тому було прийнято рішення, що обладнання буде встановлено на цій вулиці. А щоб відстежувати якість повітря та мати змогу порівнювати показники, третю станцію встановили в центральній частині міста.

Також читайте:

Фахівці Бориславського Екоцентру діляться першими висновками стану повітря зі станцій моніторингу

Loading