Тренінг в рамках проєкту «Нафтова колиска Європи: забута історія Польщі й України»

Сьогодні, 15 вересня, в рамках виконання проєкту «Нафтова колиска Європи: забута історія Польщі й України», який реалізується Бориславом та Гміною Санок у Програмі транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 та фінансується Європейським Союзом, проводився тренінг для осіб, які займаються вивченням, збереженням та промоцією культурної спадщини. На зустріч прибула польська делегація на чолі із війтом гміни Санок Анною Галас.

Міський голова у своєму вступному слові зазначив: “Особливі слова вітань — нашим партнерам, завдячуючи яким і відбувається реалізація цього проєкту. Добре, що маємо нагоду сьогодні побачитись в режимі офлайн, бо нічого не може замінити живого спілкування. Дякую організаторам за цю чудову можливість зустрітись із нашим містом-партнером, з яким тісно співпрацюємо вже досить довго. Ця перша в рамках проєкту зустріч має надважливе значення, наша співпраця увійде в історію, адже для Бориславської громади проєкт “Нафтова колиска Європи” – перша перемога в рамках транскордонного співробітництва, де ми є головним бенефіціаром. Вітаю вас у місті нафтовиків, де все починалось з нафти, і бажаю всім плідної роботи”.

Автор проєкту начальник відділу економіки та торгівлі Бориславської міської ради Лев Попель у своєму слові відзначив: “Нас з гміною Санок багато що пов’язує окрім нафтовидобутку. В гміні Санок видобували сіль у великій кількості, і в нас також, хоч ми раніше цьому не приділяли особливої уваги. Але це цікавий пласт історії, який допоможе глибше вивчити історію нашого краю. Тож хочу анонсувати, що вже з вересня ми починаємо реалізацію другого проєкту – “Історія приправлена сіллю”.

Учасникам вперше було презентовано результати проєкту “Нафтова колиска Європи”, реалізовані як українською, так і польською сторонами. Їх представили Альбертина Бучинська (координатор Проєкту з української сторони) та Конрад Бялас (координатор Проєкту з польської сторони).

Також виступили експерти з наступними доповідями:

  • Оксана Пасіцька (докт. істор. наук, автор монографії «Львівський Манчестер і Галицька Каліфорнія: соціально-економічна діяльність українців Галичини (20–30-ті роки ХХ ст.). – Розвиток нафтового бізнесу в Галичині: від «нафтової столиці Європи» до кризи «Галицької Каліфорнії»
  • Назарій Юрчишин, Лідія Мазурчак (експерти проєкту) – Туристичне відродження: збір і каталогізація індустріальних пам’яток Борислава.
  • Тарас Гриневич (експерт проєкту) – Роль фотомистецтва у збереженні історичної пам’яті на прикладі фотоматеріалів до історії нафтовидобутку в Бориславі.
  • Мирон Цайтлер (експерт проєкту) – Рекреаційно-туристичний потенціал нафтового Борислава.
  • Робота в групах (модератор Неля Кучманич, начальник відділу екології та сталого розвитку «Центру екології, туризму та сталого розвитку») – «Загосподарювання історико-культурними пам’ятками Борислава: збереження, інформування, використання з туристичною метою»;
  • Ігор Романюк (асистент координатора проєкту) – Екскурсія Бориславом та околицями;

В рамках зустрічі відбувся офіційний прийом міського голови Ігоря Яворського з польською делегацією, де учасники обговорили основні напрямки подальшої співпраці та обмінялись символічними подарунками.

Loading