Делегація з Борислава взяла участь у конференції «Нафтова колиска Європи – забута історія Польщі та України» у гміні Сянок

Вчора, 15 вересня, у гміні Сянок відбулася конференція «Нафтова колиска Європи – забута історія Польщі та України», у якій взяла участь делегація з Борислава на чолі з міським головою Ігорем Яворським. Цей захід став уже завершальною частиною проєкту, який реалізовувався Бориславом та Гміною Сянок у Програмі транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.

Вітальним словом відкрили конференцію війт гміни Сянок Анна Галас та міський голова Борислава Ігор Яворський.

Під час конференції доповідачі представили цікаві факти про нафтову промисловість обидвох громад у різні проміжки часу, презентували підсумки проєкту та окреслили майбутні перспективи.

Ігор Романович зазначив: “Майже дворічна реалізація проєкту «Нафтова колиска Європи — забута історія Польщі та України» добігає кінця. Коли ми разом з нашими партнерами, гміною Сянок, тільки стали переможцями, то дуже раділи. Адже це був наш перший проєкт в рамках транскордонної співпраці, де ми здобували безпрецедентний досвід. Але все ж ми покладали великі надії на нього, бо розуміли, що історія нафтовидобутку в нашому місті є несправедливо забутою. І сьогодні приємно відзначити, що наші найкращі очікування — справдилися, ми змогли розкрити потенціал Борислава та відкрити нові можливості для розвитку туризму в нашій громаді. Сьогодні в гміні Санок ми провели завершальну конференцію, на якій зробили підсумок цього проєкту. Я хочу подякувати польській стороні, за те, що ви були для нас більше, ніж просто партнерами, ви стали для нас справжніми друзями».

У рамках реалізації проєкту «Нафтова колиска Європи: забута історія Польщі та України» надруковано примірники двомовного альбому про історію нафтової промисловості в Бориславі та гміні Санок під назвою “Забута нафтова колиска Європи”. Пам’ятники Йогану Зегу у центрі нашого міста та Ігнатію Лукасевичу в польському селі Страхоцин — також результати того ж проєкту. Окрім цього, впродовж минулого року було створено спільний сайт https://oilcradle.info/ з електронним каталогом об’єктів історії нафтовидобутку, надруковано туристичну мапу Борислава та гміни Сянок із позначенням цікавих місць, пов’язаних з нафтовою промисловістю, проведено безліч спільних досліджень, семінарів, тренінгів та конференцій.

«Кожен фініш — це початок чогось нового.Вірю, що завершенням цієї конференції наша співпраця не закінчиться. І я впевнений, що вже зовсім скоро мешканці наших громад почують про нову перемогу і новий успішний проєкт”, – підсумував на завершення Ігор Романович.

 

 

Loading