Лісокористувачам заборонили вирубку лісу в Бориславській ТГ без погодження з громадою

Вчора, 30 березня, під час засідання сесії депутати Бориславської міської ради підтримали рішення щодо запровадження механізмів громадського контролю за використанням та відтворенням лісових ресурсів на території Бориславської міської територіальної громади.

Це рішення передбачає заборону постійним лісокористувачам проводити господарську діяльність без попереднього обговорення з територіальною  громадою та без рішення Бориславської міської ради про погодження запланованих лісогосподарських заходів.

Як розповідає начальник відділу оборони та надзвичайних ситуацій Володимир Прідун, таке запровадження контролю вирубки деревини є важливим, адже зараз лісові господарства лише повідомляють про те, де вони проводять роботи та в якому обсязі, але особливого впливу ні громада, ні міська рада на цей процес не має.

«Цим рішенням ми хочемо затвердити Положення про громадські обговорення, у якому буде чітко зазначено про місце, час і обсяг запланованих рубок. Лісокористувачі повинні ініціювати громадські слухання з територіальною громадою за 3 місяці до запланованого початку лісозаготівельних робіт. На слуханнях вони інформуватимуть громаду про обсяг та види проведених рубок за останній період, про суму коштів, які надходитимуть до бюджету, а також про висадку лісових насаджень. А вже за результатами слухань на пленарному засіданні сесії буде прийматися відповідне рішення», – зазначає Володимир Петрович.

Як зазначив міський голова Ігор Яворський, у звязку із приєднанням сільських населених пунктів значно збільшилась територія лісів, які відносяться до території Бориславської громади.

“На території цих лісів здійснює фінансово-господарську діяльність два лісогосподарських підприємства. Згідно з законом, вони нас лише повідомляють про заплановані роботи. На цьому все закінчується, – акцентував міський голова. – Жодного впливу, або ж функцій контролю це нам не дає. А реальна картина полягає в наступному – фактично без обговорення, без згоди громади, відбувається рубка лісів. Натомість – значні фінансові збитки через зруйновану інфраструктуру внаслідок такої діяльності. 

Також Ігор Романович зазначив, що влада неодноразово проводила перемовини із керівниками цих підприємств. Вони розповідали про перспективи розвитку, про збільшення кількості робочих місць, про сплату податків, – власне, про ті компенсатори, які має отримувати місто взамін на шкоду.

“Але по факту маємо лише збитки, – говорить Ігор Яворський, – в одному із підприємств, із близько 100 працівників, які колись були працевлаштовані в структурних підрозділах, що були зареєстровані в Бориславі та сплачували податки в міський бюджет, зараз налічується близько 5. Відповідно сплата податків призупинилась. І що в підсумку ми отримуємо? Тотальні квартали вирубаного лісу, на відновлення яких піде десяток років”.

Міський голова також зауважив, що громада, можливо, й не заперечуватиме про проведення господарської діяльності, але громада повинна чітко розуміти, де це буде відбуватися, чи буде після цього проводитись висадження саджанців, в якій кількості і яких порід, і чи буде компенсовано шкоду, яка здійснюється внаслідок такої діяльності.

Також Ігор Романович наголосив: “Рішення є зрілим і правильним. Ми аж ніяк не встаємо в категоричну позицію “Все! Заборонили!”. Ми готові до співпраці. Але для цього мають бути дві умови: перше – згода громади, друге – рішення ради”.

Loading