У Бориславі відбулася презентація книги “Вигнанці”

“Їм дали на збори 1 годину. Повантажили у холодні дерев’яні вагони й 31 добу взимку 1949 року везли у Сибір…”, “Спецпоселенці. Так принизливо клеймували й цілими сім’ями вивозили в тайгу українців, які служили в УПА…”

Саме про такі сумні події повість “Вигнанці” львівського педагога, історика, письменниці Галини Козак. Вчора, 22 листопада, у Бориславі в опорній бібліотеці відбулася презентація її книги.

Про те, що описано в історичній повісті, авторка знає не лише зі слів та архівних документів, а й з власного болючого досвіду.  Вісім років її родина прожила в тайзі, щодня мріючи повернутися на Україну. 

Під час заходу присутні знайшли дуже багато паралелей з тим, що відбувається зараз у нашій країні, говорили про те, що кожен з нас мусить винести певний урок з сучасної війни, якщо ми хочемо, щоб вона більше не повторювалася.

“Хто не пам’ятає свого минулого – приречений пережити його знову”, – так вважає авторка книги Галина Козак, і саме ці слова є епіграфом до її повісті. 

За творчість, за книги, які спонукають замислюватися над своїм історичним минулим, дякували авторці директор ЗК “Бориславська публічна бібліотека” Наталя Бараняк, бібліотекар Алла Божко, депутат Бориславської міської ради Віра Курпіта та членкиня ГО “Союз українок” Галина Кваснікевич. 

Тепер очікуємо на книгу, яку Галина Козак днями передасть в нашу опорну бібліотеку, адже після презентації не залишилося жодної.  Тож кого зацікавила повість про минуле нашого народу, зможе взяти у книгозбірні.