Час сортувати! Діти – агенти змін

На сьогодні проблема роздільного збору та сортування відходів набула чималого значення та потребує комплексного вирішення. Найпершим кроком на шляху до змін у сфері поводження з відходами на міському рівні є вплив на свідомість мешканців щодо відповідального ставлення до навколишнього середовища.

“Як відомо, екологічну свідомість потрібно формувати ще змалечку – прищеплювати дітям звичку правильного поводження зі сміттям, – говорить керівник центру екології, туризму та сталого розвитку Мирон Цайтлер. – Ідеальним майданчиком для впровадження екологічної освіти є садочки та школи, адже в колективі значно простіше закладаються такі правила”. 

Нещодавно постійною комісією з питань екології, туризму та сталого розвитку було ініційовано запровадження проекту “Час сортувати”, мета якого – впровадити систему сортування твердих побутових відходів у закладах дошкільної та середньої освіти міста. 

Як інформує начальник відділу освіти Елла Качмарчик, наразі формуються заявки від установ освіти для передачі певної кількості контейнерів для роздільного сортування сміття із балансу міста на баланси шкіл і садочків.  

“Із завершенням канікул будемо значно активізувати роз’яснювальну та просвітницьку роботу із дітьми та педагогами щодо роздільного збору та сортування сміття. Ідея проекту “Час сортувати” – це навчити дітей правил роздільного сортування, на практиці показати, що при правильному поводженні із сміттям на цьому навіть можна заробляти додаткові кошти для школярів, для прикладу, купувати новий спортивний інвентар чи інше”, – розповідає Елла Зіновіївна.

Деякі школи в місті вже частково встановили у своїх приміщеннях контейнери та призвичаюють до сортування своїх вихованців. Цей проект допоможе комплексно проводити такі зміни та налагодити процес. Усі, хто долучаться до нього, будуть забезпечені великогабаритними контейнерами, необхідними інформаційними матеріалами. Фахівці допоможуть врегулювати роботу з підрядниками та залучити додаткові ресурси для впровадження сортування в навчальному закладі.

“Діти – наші агенти змін. Без їхньої завзятості, оптимізму і рушійної сили, ми, дорослі, часто не готові виходити із зони комфорту і змінювати усталені роками речі. Дуже сподіваємось, що цей підхід допоможе запровадити культуру сортування і вдома. Наші “агенти” самі можуть перевчити свої родини. Так, зустрічаються люди несвідомі, які роблять багато неправильних і шкідливих речей. Але, коли це йде від дітей — це працює. “Час сортувати” – проект, який принесе у родини  гарний приклад екологічної культури”, – наголошує міський голова Ігор Яворський.