ДФРР 2021: У разі виграшу проєкту у Бориславі створять велосипедні та піші туристичні шляхи

Вчора, на засіданні 78 сесії Бориславської міської ради було підтримано рішення про співфінансування виготовлення проєктно-кошторисної документації на проєкт розвитку пішохідної трекінгової та велосипедної інфраструктури на території району Борислав-Трускавець-Східниця.

Як доповів начальник фінансового управління Юрій Петрів, на виготовлення такої ПКД, в частині що стосується міста Борислава, необхідно 75 000 грн.. Проєкт до 20 березня буде подано на конкурсний відбір проєктів, які реалізовуватимуться за кошти Державного фонду регіонального розвитку у 2021 році.

До реалізації проєкту мають на меті залучити три території – Борислав, Трускавець та Східницю. Відповідно до умов конкурсу, частки співфінансування буде розподілено між учасниками рівномірно – по 5% від загальної вартості. Таку ж частку виявило готовність профінансувати й управління туризму Львівської обласної державної адміністрації.

Розробником проєкту є колектив гірсько-лижного комплексу «Буковиця» на чолі з його спортивним директором Дмитром Мицаком. «Проєкт «Вело-Бескиди» розроблено з метою розвитку пішохідно-велосипедної та трекінгової інфраструктури нашого краю та його туристичної промоції, – зазначає Дмитро Віталійович. – Відповідно до задуму, передбачається прокладання чотирьох велошляхів сумарною протяжністю 35 км та п’яти пішохідних шляхів загальною довжиною 65 км із трекінговою системою. Також у проєкт закладено будівництво двох велотрас різного рівня складності на самій горі Буковиця. Простіша буде для проведення занять майбутніх шкіл та секцій ДЮСШ з даунхілу і кроскантрі, а складніша – для проведення міжнародних змагань рівня чемпіонатів Європи чи етапів кубка світу з мінідаунхілу та даунхілу. Родзинкою проєкту стане оглядова вежа на горі Цюхів-Верх (931 м над рівнем моря), з якої відкриватимуться чудові краєвиди на наші околиці».

«Реалізація проєкту дасть можливість Бориславу розширити коло інтересів для потенційни туристів, додавши до багатої нафтової історичної спадщини спортивно-рекреаційну відпочинкову інфраструктуру. Це дозволить популяризувати наш край серед любителів активних видів відпочинку, зокрема екстремального спорту», – підсумував міський головаи Ігор Яворський.

Презентація проєкту: