Діалог не відбувся

Сьогодні, 26 березня, відбулася нарада за головуванням міського голови Ігоря Яворського щодо розв’язання питань з водопостачання у смт. Східниця. 

Нагадаємо, нещодавно на сесії Бориславської міської ради було прийнято рішення “Про умови забезпечення централізованим водопостачанням смт. Східниця”. Детальніше про це ми вже писали, тому не будемо повторюватись, деталі пропонуємо переглянути в попередньому матеріалі https://bit.ly/2P8XSts.

Власне, для обговорення подальших кроків щодо забезпечення мешканців селища водою і було скликано цю нараду. 

Міський голова Ігор Яворський попередньо офіційним листом запросив керівництво селища для діалогу.

Для підтримки публічності щодо розв’язання цього питання міський голова також інформував про зустріч на своїй сторінці у фейсбук, зазначивши:
“Ситуація щодо системи водопостачання Східниці, яка існує зараз, потребує кардинальних змін. Це є принциповим, в першу чергу, для нашої громади.
Чому? По цілком об’єктивних причинах:
1. КП «Вододар» Бориславської міської ради несе серйозні збитки, пов’язані із забезпеченням мешканців Східниці водою. Все це покривається із бюджету Борислава. Зокрема, за 2020 рік сума збитків склала більше 8 млн. грн!!
2. Відповідно до п.5 част.1 ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вирішення питань водопостачання, відведення та очищення стічних вод на території смт.Східниця є виключною компетенцією виконавчих органів Східницької селищної ради”.

Також Ігор Романович у своєму дописі наголосив, що БМР готова до передачі усіх водопровідних мереж у смт. Східниця в комунальну власність Східницької ТГ, згідна подавати воду Східниці ПО ГУРТОВОМУ ТАРИФУ з точки розмежування на станції «Бухів» та забезпечити в повному обсязі потребу в об’ємі поданої води до цієї точки розмежування.

Детальніше можна почитати в самому дописі:

Підтримую «челендж», започаткований Східницькою селищною радою, щодо публічності розв’язання питання водопостачання….

Опубліковано Ігором Яворським Середа, 24 березня 2021 р.

На жаль, на запрошення щодо врегулювання питання водопостачання керівництво Східниці не прибуло. Міський голова на початку зустрічі інформував присутніх, що попередньо зателефонував заступник селищного голови з повідомленням, що у зв’язку із карантинними обмеженнями вони не зможуть взяти участь в цій зустрічі. До слова, на нараду таки прибули окремі представники депутатського корпусу Східницької селищної ради.

“Дуже шкодую, що не відгукнулись на запрошення керівництво Східниці, бо вважаю, що питання термінове, актуальне і потребує комплексних і невідкладних рішень зі сторони обох громад. Ми повинні спільно рухатись в напрямку стабілізації та вирішення цієї стратегічно-важливої проблематики”, – зазначив Ігор Романович.

Також він наголосив, що просить навіть не старатись переводити це питання в політичну площину, зауваживши, що це “суто і виключно господарське справа, яку ми маємо вирішувати в рамках чинного законодавства”.

“Опираючись на Закон України, розв’язання питань водопостачання є прерогативою виконавчих органів Східницької селищної ради. Зараз наше комунальне підприємство “Вододар” зазнає великих збитків, подаючи воду на Східницю. Зараз це покривається з нашого бюджету. Попередні роки ми займалися покращенням водопостачання, тому зараз готові подавати воду мешканцям селища в тому обсязі, в якому потрібно. Для цього в нас є достатній запас потужностей. Проблема в тому, що Східниця має проблеми з трубопроводами. Ми готові до співпраці, але закривати борги іншої громади не можемо, більше того, не маємо морального права по відношенню до мешканців, платників податків Бориславської громади. При створенні у Східниці єдиного суб’єкта господарювання, наше підприємство готове передати всі дані абонентської бази, необхідні схеми, надати консультації щодо особливостей водопостачання та щодо його оптимізації. Тобто всіма силами допомогти врегулювати ситуацію”, – охарактеризував ситуацію міський голова.

Коротко доповіли про ситуацію представники “Вододару”. Також виступили і представники депутатського корпусу, члени наглядової ради при підприємстві Руслан Зелінський та Ігор Тарновецький та окреслили деякі деталі.

Руслан Зелінський відзначив: “Цю модель, яку зараз пропонуємо, ми не ми придумали. Це типова модель! По ній працюють (не будемо далеко їхати) Дрогобич з Трускавцем, Моршин зі Стриєм та інші. Вона передбачає продаж води по гуртовому тарифу, підприємство додає туди свої витрати, закладає інвестиційну складову і формує свій тариф. При нормальному господарському підході, отримавши гуртовий тариф і навівши лад з мережами, вода в Східниці може бути навіть дешевшою, ніж в Бориславі”.

Ігор Тарновецький також заявив, що Борислав зацікавлений в тому, що продавати воду Східниці, навіть цілодобово.

Він також наголосив: “Ми не маємо жодного наміру створювати дестабілізацію на території селища. Але ситуація в системі водопостачання змінилася. Тому треба спільно вирішувати це питання, зокрема, можна створити філію на існуючому підприємстві. Ми, власне, і для того хотіли зустрітись, щоб конструктивно обговорити пропозиції та дійти до остаточного конкретного рішення. Дуже шкода, що сьогодні в нас відбувся просто монолог”

Нарада велась в режимі онлайн-трансляції. Міський голова, передбачаючи, що її таки дивитимуться, окрім мешканців,  представники влади Східниці, на завершення наголосив наступне. 

“У зв’язку з тим, що наші громади обрали кожна свій шлях і йдуть своєю дорогою, ми повинні врегулювати наші відносини. Ми маємо бути добрими сусідами один для одного. Від цього обидві громади залишаться у виграші”, – підсумував Ігор Яворський