“Експедиція громад” сьогодні у Бориславі

В рамках проекту “Експедиція громад: фокус на туризм як шлях до економічного розвитку» сьогодні, 18 березня, у Борислав прибули представники туристичного середовища – гіди, екскурсоводи, туроператори. 

Організаторами таких виїздів є управління туризму та курортів Львівської обласної державної адміністрації. Експедиції проходять з метою налагодження співпраці, промоції об`єктів історико-культурної спадщини та пошуку нових цікавих об’єктів туризму.

Першою локацією, яку відвідали гості, стала садиба-музей “Карпатська хата ХІХ ст.» Сергія Силантьєва, яка збудована з ялинкових зрубів без жодного цвяха, а її дах покритий смерековою драницею, просякнутою нафтовою ропою. Тут представники туристичного середовища мали змогу побачити старовинні речі з різних куточків України: знаряддя для обробки льону та щітки для його вичісування, машинки для різання хліба, форма для випічки з гербом Австро-Угорщини, пляшки, ліхтарики, вишивані сорочки, тарілки з узорами ручного малювання, старі документи.

Наступною на туристичній стежині гості нашого міста побачили  нафтову дучку ХІХ ст. – невелику копанку, з якої у давнину селяни черпали нафту. Саме її у своїх творах згадував Стефан Ковалів. Директор Центру екології, туризму та сталого розвитку провів коротку екскурсію, розповівши цікаві деталі з історії нафтового Борислава. 

Наступний за маршрутом – Бориславський міський парк та аптека-музей Йогана Зега – відомого дослідника бориславської нафти, одного із засновників технології її рафінування (розділення) на фракції. Екскурсійний супровід здійснював Ігор Романюк, представляючи до уваги присутніх експонати музею та розповідаючи про найцікавіші з них. Далі гості Борислава відвідають гірськолижний комплекс “Буковиця”, де матимуть змогу оглянути чудові краєвиди та підійнятися на вершину. 

“Експедиція громад” має важливе значення для формування туристичної галузі Борислава, розширення географії подорожей та для налагодження контактів з представниками туристичної сфери.