Підписано меморандум для проведення комплексного екологічного моніторингу території міста Борислава

Вчора, 29 березня, міський голова Борислава Ігор Яворський, голова Правління ПАТ «Укрнафта» Марк Роллінс та директор ТОВ «Ламор Юкрейн» Володимир Косніков уклали тристоронній Меморандум, за яким передбачено проведення комплексного екологічного моніторингу території міста Борислава для попередження виникнення надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру в житловій та промисловій зонах, забезпечення належних санітарних умов для безпечного проживання населення міста.

Проведення моніторингових досліджень довкілля м. Борислава для встановлення достовірної якісної та кількісної оцінки стану довкілля передбачає виявлення закономірностей деформацій природо-техногенної геосоціосистеми та розробку на їх основі рекомендацій для прийняття ефективних управлінських рішень усунення та запобігання негативних наслідків довготривалого нафтогазо- та озокеритовидобутку. Також сторони погодили Технічне завдання, що є додатком до Меморандуму.

Наступним кроком співпраці для досягнення мети Меморандуму має стати підписання договору про виконання робіт.

«Настав час вживати конкретних заходів для вирішення проблеми тривалого нафтовидобутку на території Борислава. – говорить міський голова Борислава Ігор Яворський. – Сьогодні бориславське родовище вважається виснаженим. Сучасний промисел потрібно розглядати не лише як економічний проект, а й як екологічний, який зробить безпечним проживання людей у місті. Нам потрібен результат. І саме від цієї ретельно виконаної роботи, із врахуванням усіх особливостей нашого міста, стане можливим створення кращого майбутнього для Борислава».

Нагадаємо, з серпня 2018 року проведено ряд зустрічей керівництва міста із представниками міжнародної компанії LAMOR AB (Фінляндія), які були залучені до вивчення ситуації із забрудненням внаслідок довготривалого нафтовидобутку на території Бориславського родовища. Згодом було сформовано технічне завдання. В грудні 2018 року в Бориславі відбулася широка панельна дискусія на тему вирішення цих екологічних проблем.

Loading