У Бориславі затвердили Положення про Громадський бюджет міста

Минулого четверга на засіданні 70 сесії Бориславської міської ради було затверджено Положення про Громадський бюджет міста, який уже цього року дасть можливість бориславцям подати на конкурс власні проекти із покращення благоустрою рідного міста.

Проект рішення розроблявся відділом розвитку міста і як розповіла начальник відділу Оксана Балабанська, Громадський бюджет м.Борислава – це частина міського бюджету, обсяг якого визначається щорічно згідно з рішенням міської ради про міський бюджет на відповідний рік: “Загальний обсяг Громадського бюджету м.Борислава складатиме не менше 0,1 відсотка затвердженого обсягу доходів загального фонду міського бюджету (без трансфертів) на відповідний бюджетний період. Ці кошти будуть спрямовуватись на реалізацію кращих проектів розвитку міста, які надійшли до Бориславської міської ради від мешканців територіальної громади міста Борислава”.

Проектні пропозиції зможуть подати члени територіальної громади, віком від 16 років, а також громадські, благодійні організації, органи самоорганізації населення, які здійснюють свою діяльність на території міста Борислава. Кожна пропозиція, яка отримає підтримку не менше 21 члена територіальної громади та матиме чіткий план дій може бути реалізована протягом бюджетного року з врахуванням обсягу коштів, пріоритетних напрямків, визначених сесією Ради.

Відповідно до Положення, проектні пропозиції будуть поділятись на малі (від 5,0 тис.грн. до 49,0 тис.грн.), великі проекти (від 50,0 тис.грн. до 100,0 тис.грн.) та ті, які будуть мати додаткове співфінансування у вигляді спонсорського внеску громади.

Перший конкурс заплановано провести уже у вересні-жовтні цього року, де усі подані проекти спочатку розгляне конкурсна комісія, а потім кращі з них будуть виставлені для електронного голосування громадою. Проекти-переможці громадського голосування презентують постійній комісії з питань планування бюджету і фінансів, економіки та здійснення державної регуляторної політики, яка в подальшому винесе їх на розгляд найближчої чергової сесії міської ради.

Loading