Інструменти громадської участі
Наприкінці минулого тижня 13-14 вересня у Львові в межах проекту «Київський Діалог» за підтримки Міністерства Закордонних Справ Федеративної Республіки Німеччина відбувся семінар «Інструменти громадської участі». В заході приймав участь відділ розвитку міста Бориславської міської ради.
В рамках програми семінару відбулося навчання щодо правильності написання проектів місцевого розвитку на 2020 року, де начальник відділу з питань реалізації проектів місцевого розвитку, МТД та зовнішньоекономічних зв’язків Львівської обласної ради Іван Собко розповів про цьогорічні особливості Конкурсу проектів місцевого розвитку на 2020 рік та пришвидшені терміни їх подання. Відповідну додаткову офіційну інформацію буде оприлюднено на сайті Бориславської міської ради, тож стежте за новинами.
Наступними у спеціально розробленій модульній програмі було проведено екскурсію та презентацію проекту LEM station (хаб креативності та інновацій), під час яких керівник проекту Михайло Лемак поділився нюансами розбудови креативного творчого громадського простору на прикладі перевтілення старого трамвайного депо у м.Львові на інноваційно-креативний простір. Проект передбачає комерційну діяльність частини локацій зі збереженням соціальної функції, орієнтований на львів’ян та тих, хто небайдужий до майбутнього міста, веде бізнес або працює у креативній сфері, бажає щоб він та його справа розвивалися.
“Все почалось з ідеї. Ідеї створення простору для локалізації митців, які формуватимуть нове мислення молодого покоління: цьому сприяє вигідне географічне розташування депо між центром і вокзалом в оточенні вищих навчальних закладів. Ідею підтримала міська рада Львова. Фінансування – 6 підприємців, які розраховують на прибуток, але термін віддачі і величина вкладів їм не важлива”, – зазначив п. Михайло.
За умовами проекту приватні інвестори можуть орендувати приміщення без права викупу з умовою займатись визначеними діями, необхідно дотримуватись чітких принципів та присутності освітньої функції, що допоможе займатись вихованням, збереженням, концентрацією та залученням ззовні креативних людей.
«Гарний приклад, як люди які мають фінансові можливості, вкладають не малі кошти в майбутнє. Дуже важливо, що їх турбують не тільки стіни, а головний ресурс – люди, – поділилась своїми враженнями спеціаліст відділу розвитку Мар’яна Заікіна. – В Бориславі не так багато, інвесторів, які готові вкладати тисячі доларів. Але у нас багато заможних містян, які хочуть, щоб їхні діти розвивались в творчості і передових технологіях. Можливо, цією ідеєю скористається потенційний інвестор. Бориславська міська рада завжди готова до співпраці!».