Триває реалізація проекту «Нафтова колиска Європи: забута історія Польщі та України»

У Бориславі триває втілення проекту «Нафтова колиска Європи: забута історія Польщі та України» спільно із партнерами гміною Сянок. Саме він став одним із переможців у конкурсному відборі мікропроектів за Програмою транскордонної співпраці «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020», в рамках якої співфінансується Європейським Союзом. 

Метою проекту є співпраця між громадами, підвищення привабливості польсько-українського прикордонного регіону та використання його історичного потенціалу.

Для забезпечення здійснення моніторингу за виконанням проекту створено спільний Керівний Комітет, до складу якого входять міський голова Борислава Ігор Яворський, начальник відділу економіки і торгівлі Лев Попель, який і є автором проекту, війт гміни Сянок Анна Галас та заступник війта Павел Вдовяк. Координатором проекту є Альбертина Бучинська, асистентом – Ігор Романюк. 

Одним з етапів реалізації проекту є створення спільного польсько-українського електронного каталогу та вебсайту для популяризації туристичного потенціалу Борислава та гміни Сянок. Саме для цього над збором, обробкою та дослідженням історичних джерел працюють експерти – молоді історики Лідія Мазурчак та Назарій Юрчишин. Вся інформація про історію найдавніших часів Борислава, пов’язана з нафтовидобутком, факти відомих постатей, які відіграли вагому роль у становленні нафтової галузі, розміщується на сторінках проекту «The oil cradle of Europe» у соціальних мережах і будуть використані для наповнення каталогу та вебсайту. Також на сайті Бориславської міської ради створено розділ в категорії “Борислав туристичний” створено сторінку проекту. Вона буде наповнюватися новинами, а також інформацією про заходи та результати втілення.

Окрім цього, вже затверджено логотип проекту «Нафтова колиска Європи: забута історія Польщі та України» та логобук із правилами та можливостями використання логотипу, а також розроблено брендову сувенірну продукцію із використанням айдентики проекту. 

Щоб увіковічнити пам’ять про перших дослідників перероблення нафти та винахідників гасу, в рамках проекту буде встановлено скульптури Йогана Зега у Бориславі та Ігнатія Лукасевича у Польщі. Також проектом передбачено видання двомовного альбому про історію нафтової промисловості в Бориславі та гміні Санок, публікацію карт обох громад з позначеними історичними об’єктами нафтової промисловості, проведення семінарів, тренінгів та конференцій.

Loading