Конференція, яка розпочинає реалізацію проекту «Історія приправлена сіллю»
Сьогодні в Польщі у гміні Санок розпочалась дводенна конференція, яка відкриває реалізацію проекту «Історія приправлена сіллю». Цей партнерський проект переміг у Програмі транскордонної співпраці «Польща-Білорусь-Україна» і буде реалізовуватись цьогоріч паралельно в Бориславі та Саноку, несучи в собі промоцію міст, промоцію культури і локальної історії.
Що передбачає «Історія приправлена сіллю»? Проєкт у Бориславі передбачатиме проведення тематичних конференцій, тренінгів для українських і польських туроператорів, науково-пошукових робіт з історії солеваріння, друк двомовних путівників із позначеннями історичних місць видобутку солі на території двох міст, організацію квестів та багато іншого.
Також заплановано інфраструктурну частину, а саме огородження соляного джерела, облаштування місця відпочинку для велосипедистів та стоянок для автомобілів. Практичну частину передбачено реалізувати у мікрорайоні Тустановичі, поблизу ГК «Буковиця». І цей проєкт гармонійно перегукуватиметься із проектом «Велобескиди».
Отож сьогодні делегація з Борислава бере участь в цій першій науковій конференції. Доповідачі презентували Програму транскордонної співпраці «Польща-Білорусь-Україна» та власне, сам проект, його цілі і заплановані результати. Виступаючі поділились своєю культурною спадщиною, а також презентували науково-пошукову інформацію із історії солеваріння.
«Майже кожного разу, коли мені надають слово, і коли я говорю про Борислав, то пригадую всім лозунг нашого міста – «Все почалося з нафти», – зауважив у вітальному слові міський голова Ігор Яворський. – Але сьогодні дозволю собі відступити від цього і сказати, що ще значно раніше від нафтовидобутку наш регіон славився видобутком солі. Це наша історія, наша унікальність, і ми горді того, що можемо про це говорити, досліджувати, будувати на цьому промоцію та залучати гроші у розвиток громади».