Від сьогодні Бориславська громада у “жовтій” зоні

Від сьогодні, 7 грудня, Львівщина переходить з “червоної” зони у “жовту”. Таке рішення прийняла Державна комісія з безпеки. 

Проте з 6 грудня Кабінет Міністрів України посилив карантинні обмеження у жовтій зоні. Від вчорашнього дня ЗАБОРОНЕНО:

 1. Проводити всі масові заходи. Проте тут є винятки. Дозволяється проводити атестації, пробні та основні сесії зовнішнього незалежного оцінювання, вступні іспити, офіційні спортивні заходи, включені до Єдиного календарного плану, матчі командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів. Обов’язковою умовою є дотримання санітарних і протиепідемічних заходів;
 2. Приймати відвідувачів у кінотеатрах, закладах культури;
 3. Приймати відвідувачів у закладах громадського харчування. Дозволяється адресне доставлення та замовлення на винос;
 4. Відвідувати заклади освіти, якщо на самоізоляції перебуває більше ніж 50 відсотків учнів та працівників, які контактували з хворим на COVID-19;
 5. Проводити в закладах освіти масові заходи. Дозволяється лише за участю дітей з одного класу чи групи та без глядачів;
 6. Приймати відвідувачів у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах. Ця заборона не стосується спортсменів національних збірних команд України та їх тренерів за умови дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів.

Щодо закладів освіти. Дозволяється робота дитячих садків, спеціальних закладів освіти, початкової школи, тобто 1-4 класи. Працюватимуть і ті школи, у яких всі працівники мають один із документів:

 • сертифікат про повний курс вакцинації;
 • сертифікат про отримання однієї дози вакцини. Він дійсний впродовж 30 днів від дати введення щеплення;
 • довідку про одужання особи від коронавірусу;
 • висновок лікаря про наявність абсолютних протипоказань до вакцинації проти COVID-19.

Щодо перевезень. Дозволяються регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів у будь-якому транспорті в кількості, яка дорівнює кількості місць для сидіння. Допускається заповненість на 50 відсотків місць для стояння.

У міжобласному та міжнародному сполученні пасажири старші 18 років повинні мати один з документів: 

 • негативний ПЛР або експрес-тест на COVID-19 (за 72 год);
 • сертифікат про повний курс вакцинації;
 • сертифікат про отримання однієї дози, який дійсний впродовж 30 днів з моменту введення щеплення;
 • довідка про одужання від коронавірусу;

Легкові автомобілі можуть здійснювати міжобласні та міжнародні перевезення з кількістю 5 осіб з водієм, але не враховуючи дітей віком до 14 років. Якщо всі пасажири є членами однієї сім’ї, дозволяється кількість більше як 5. 

Увага! Відповідальність за наявність у всіх пасажирів, старших 18 років, вищезазначених документів несе ПЕРЕВІЗНИК. Він також зобов’язаний проінформувати пасажирів про обмеження.  

Важливо! Проведення масових заходів, відвідування кінотеатрів, закладів культури, закладів громадського харчування, а також спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ, якщо у всіх організаторів та учасників наявний один з документів:

 • негативний ПЛР або експрес-тест на COVID-19 (за 72 год);
 • сертифікат про повний курс вакцинації;
 • сертифікат про отримання однієї дози, який дійсний впродовж 30 днів з моменту введення щеплення;
 • довідка про одужання від коронавірусу;

Зверніть увагу на те, що термін дії “жовтого” COVID-сертифіката дійсний 30 днів. Це означає, що на 31-й день сертифікат про отримання першої дози вакцини проти COVID-19 буде недійсним. Тому не зволікайте з отриманням другої дози щеплення!

Повідомляємо, що відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я, до переліку обов’язкової вакцинації від COVID-19 НА ПЕРІОД ДІЇ КАРАНТИНУ, окрім освітян та працівників центральних та місцевих органів влади, додаються працівники:

 • підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
 • установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;
 • підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки й безпеки держави.

Працівники вищезазначених установ, які не щепляться проти COVID-19  до 9 грудня, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. Ті з них, хто має абсолютні протипоказання до проведення щеплень, які визначаються відповідно до інструкцій до застосування вакцин, рішень Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ від 16.09.2011 року № 595, не підлягатимуть обов’язковій вакцинації.

Loading