Бориславська громада бере участь у програмі «U-LEAD з Європою»: «Кроки для спеціалістів. Управління відходами»

Бориславську громаду відібрали для участі у програмі «U-LEAD з Європою»: «Кроки для спеціалістів. Управління відходами». Серед 73 громад Львівщини таку можливість отримали лише 5, серед яких — наша. 

«U-LEAD з Європою» – це міжнародна програма Європейського Союзу підтримки інновацій у сферах децентралізації, екології, комунального господарства, соціального розвитку. Бориславську громаду у цій ініціативі представляє Центр екології, туризму та сталого розвитку. 

Впродовж трьох місяців експерти програми U-LEAD з Європою» проводили навчання, консультації та тренінги щодо поводження з твердими побутовими відходами. Так, за цей час фахівці Екоцентру спільно з експертами програми напрацювали проєкт «Створення системи комплексного управління біовідходами в Бориславській ТГ». Він спрямований на вирішення актуальної для Борислава проблеми — поводження з зеленими та органічними побутовими відходами. 

Мета проєкту – створити систему комплексного управління біовідходами, яка дозволить не лише зменшити обсяг відходів, які потрапляють на полігон чи покращити благоустрій території громади, а й одержувати екологічно цінну продукцію – біогумус! 

“Ми повинні готуватися й адаптовуватися до змін, які нас очікують, — роздільно збирати відходи, повторно їх переробляти та використовувати. Кожен мешканець, кожна квартира, приватна садиба та всі господарюючі суб’єкти повинні готуватися до необхідності сортування відходів на окремі фракції: органіка, папір, скло, пластик, будівельні та негабаритні відходи, зелені відходи, небезпечні відходи. Сьогодні це не просто вимога часу, це – елемент сучасної культури”, – говорить директор Екоцентру Мирон Цайтлер. 

Нагадаємо, що Бориславська громада до цього проєкту приступила вже з певними досягненнями. Вже від початку листопада на вул. Чорновола активно збирає зелені та харчові відходи компостувальний майданчик, який став першим кроком на шляху до правильного поводження з відходами у нашій громаді. 

Loading