2023 рік — рік Стефана Коваліва у Бориславській громаді

Стефан Ковалів — письменник, педагог, освітянський діяч, автор шкільних підручників, публіцист, який жив і працював у Бориславі. Він займає особливе місце серед українських письменників останньої чверті XIX століття і гідно доповнює низку великих людей, які жили й творили у нашому місті. Цього року минає 175 років з його народження.

Вчора, 14 березня, на сесії Бориславської міської ради депутати прийняли рішення про проголошення 2023 року у Бориславській міській територіальній громаді роком Стефана Коваліва. Також рішенням сесії затверджено організаційний комітет, який займатиметься підготовкою та проведенням заходів щодо відзначення 175-річчя від дня народження відомої постаті. 

Нагадаємо, що на початку цього року також було затверджено Міську премію імені Стефана Коваліва, а минулого тижня вже стартував конкурс на її здобуття. 

У нашому місті ім’ям Стефана Коваліва названа вулиця, заклад загальної середньої освіти #4, а також збережене приміщення колишньої школи, в якій він пропрацював 40 років. Зараз там знаходиться Бориславський міжшкільний ресурсний центр. Похований Стефан Ковалів у нашому місті на кладовищі в мікрорайоні Потік. 

Бережімо нашу культуру, пам’ятаймо відомих постатей нашого краю, які жили тут, творили та залишили після себе вагомий слід в нашій історії.