У Бориславі відбувся дводенний тренінг на тему: «Збір даних» в рамках проєкту «Людський вимір: ефективне управління за допомогою даних та залучення громад»

Впродовж двох днів, 22 та 23 травня, у м. Бориславі у громадському просторі  “Центр розвитку громади”, який  знаходиться на базі приміщення кінотеатру “Каменяр”, пройшов тренінг на тему «Збір даних» в рамках реалізації проєкту «Людський вимір: Ефективне управління за допомогою даних та залучення громад». Проєкт втілюється «Міжнародною організацією з міграції» IOM Ukraine в партнерстві із «Західноукраїнським ресурсним центром» та фінансується Посольством Канади.

Нагадаємо, що Бориславську громаду відібрано до участі на конкурсній основі завдяки розробленій та поданій проєктній заявці відділом розвитку міста міської ради, що дасть можливість, окрім отримання потрібних знань, ще й отримати підтримку в формі технічного забезпечення.

Участь у тренінгу взяли представники Бориславської та Східницької територіальних громад.

Проєкт сприяє зміцненню стійкості громад в середовищі численних потрясінь шляхом розбудови спроможності до збору та використання даних на місцевому рівні й має на меті:

  • Надання потрібних навичок та вмінь представникам громад у зборі даних;
  • Зміцнення спроможності адміністрацій територіальних громад в аналізі даних;
  • Зміцнення спроможності представників органів місцевого самоврядування приймати важливі для громад рішення, що спираються на факти.

З вітальним словом виступила заступник міського голови Роксоляна Гарасимів, яка побажала учасникам плідної праці на шляху до збору та аналізу даних у різних сферах життєдіяльності громад, зокрема у сфері соціального захисту, зайнятості та загальнодоступності послуг для зміцнення своєї спроможності приймати інклюзивні, добре поінформовані рішення.

Тренінги проводив менеджер інституту міста Дрогобича Юрій Яцків та тренер з ГО «Товариство Лева» Андрій Круп’як.

В перший день учасники тренінгу вивчали теорію – різні типи даних, методи та підходи до їхнього збору, опрацьовували в групах матеріал та планували дослідження проблем на місцевому рівні.  Другий день був доволі насиченим практичними заняттями. Учасники навчилися визначати кількість та правильність запитань, проговорили методи та способи поширення таких опитувань серед респондентів, та навчилися створювати власні соціологічні опитування за допомогою Google Forms. Цей метод виявився оперативним і дієвим для швидкого та якісного збору інформації. Також учасники спробували себе й у ролі інтерв’юерів, застосувавши при цьому один із методів якісного соціологічного дослідження, при якому були підняті актуальні проблемні питання, що турбують представників громад.

Кожен з учасників отримав сертифікат про успішне проходження тренінгу, а найголовніше, отримав нові знайомства та важливі знання для розвитку власних громад.

Наступний тренінг  на тему «Аналіз даних» запланований на 31 травня – 1 червня, який також відбудеться у м. Бориславі. Є ще кілька вільних місць для представників Бориславської громади. За записом можна звертатись до місцевого координатора проєкту – Мар’яни Заікіної – провідного спеціаліста відділу розвитку міста міської ради за телефоном (248)5-41-46 або +380631800351.