Таємниці бориславської солі

“Таємниці бориславської солі” – саме під такою назвою вчора у Бориславі відбулася квест-гра серед дітей та молоді. Учасниками змагань стали школярі 12 закладів освіти Бориславської громади.

Перед проведенням змагань всіх учасників привітав міський голова Ігор Яворський: “Радий вітати всіх учасників цього квесту. Судячи з атмосфери, яка панує тут, серед вас, ви впевнено налаштовані на перемогу. Дякую організаторам, адже кращого варіанту, ніж вивчати свою історію у формі гри, мабуть, немає. Бажаю вам гарної боротьби, перемоги і кожному з вас дізнатися щось нове для себе”.

І хоча формат проведення гри був дещо змінений через несприятливі погодні умови, діти отримали масу позитивних емоцій від такого роду змагань, наввипередки відповідали на запитання про історію Борислава, занурились пізнавальний процес та відкрили для себе безліч захоплюючих фактів локальної історії. Хто, за легендою, переміг «соляного змія», звідки взялася Томина гора, про епоху солеваріння на теренах Борислава, куди експортували сіль та як видобували – на ці та ряд інших запитань активно відповідали діти. А саме це і було головною метою квесту – розповісти про історію, про минуле нашого міста, показати багатство нашого краю та заохотити юнацтво дізнаватися ще більше про рідні терени.

Після завершення квесту на крісельному витягу команди піднялися на гору “Буковиця”, де милувалися чудовим видноколом.

А на завершення найбільш очікуваний для учасників момент – оголошення переможців. Так, І місце зайняла команда Бориславської гімназії № 6, II місце посіла команда ЗЗСО №8, а III – ЗЗСО №5.

Кожній команді вручили подарунки з сувенірною продукцією, сертифікати про участь в конкурсі та спортивний інвентар для школи, а учасники команд-призерів отримали селфі-палки, безпровідні навушники та портативні колонки.

Дякуємо організаторам, учасникам та всім хто долучився до квесту! Вивчайте, пізнавайте нашу історію, вона в нас надзвичайно цікава та багата!

Захід відбувся завдяки реалізації партнерського проєкту між Бориславом та польської гміною Сянок «Історія, приправлена сіллю» у Програмі транскордонної співпраці «Польща-білорусь-Україна».