Бориславська міська рада доводить до відома усіх землекористувачів земельних ділянок територіальної громади!

Для експлуатації Бориславського нафтового родовища на території громади розміщена значна кількість наявних та ліквідованих нафтогазових свердловин та прокладено нафто- і газопроводи.

Відповідно до частини першої статті 14 Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон магістральних трубопроводів» земельні ділянки, розташовані в охоронних зонах об’єктів магістральних трубопроводів, не вилучаються у їх власників або користувачів, а використовуються з обмеженнями, встановленими цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно Додатку № 2 НПАОП 11.1-1.01-08 «Правила безпеки в нафтогазодобувній промисловості України», які затверджені Наказом Державного комітету з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду України № 95 від 06.05.2008 року, мінімальна відстань будівель і споруд до наявних нафтових свердловин не може бути менш як 150 метрів, а до ліквідованих нафтових свердловин не може бути менш як 50 метрів. В примітці до даного додатку зазначено, що «відстань до окремо розташованих житлових і громадських будинків (за винятком клубів, шкіл, дитячих ясел-садків, лікарень) допускається приймати на 50 % меншою».

На наявних та ліквідованих свердловинах періодично виникає потреба проведення комплексу робіт з ліквідації свердловин, ліквідації загазованості, виконанні протиаварійних робіт та інших невідкладних робіт, які вимагають доступу працівників НГВУ «Бориславнафтогаз» до таких об’єктів.

Надаємо перелік об’єктів нерухомого майна, яке перебуває у власності громадян та юридичних осіб, які в порушення наявних правил та норм провели забудову на земельних ділянках навколо наявних і ліквідованих свердловин, а також в межах промислових нафто- і газопроводів, які належать НГВУ «Бориславнафтогаз» ПАТ «Укрнафта».

Водночас НГВУ «Бориславнафтогаз» ПАТ «Укрнафта» повідомляє, що не може нести відповідальність за завдавання втрат майну громади міста Борислава, громадян чи юридичних осіб, спорудженому в межах охоронних зон свердловин та нафто- і газопроводів, у випадку виникнення надзвичайних ситуацій на таких об’єктах підвищеної небезпеки.

Перелік об’єктів нерухомого майна, побудованих із порушенням встановлених охоронних зон – переглянути