У Бориславі реставрували найдавніший у місті пам’ятник, фундаторами якого були бориславські нафтовики

Сьогодні у Бориславі завершили відновлення найдавнішого у місті пам’ятника – погруддя Адаму Міцкевичу. Спільними зусиллями ГО “Регіональне товариство культури польської Борислава”, Національного інституту польської культурної спадщини за кордоном “Полоніка” та Бориславської міської ради у нашому парку культури й відпочинку облаштували затишну відпочинкову зону, в центрі якої – відреставроване погруддя польського письменника та діяча Адама Міцкевича.

Ініціатором реставрації пам’ятника був Сергій Силантьєв – керівник ГО “Регіональне товариство культури польської Борислава”, координатором проєкту стала художній реставратор Анна Штимельська-Карчевська. Відновлення самого пам’ятника виконав Інститут “Полоніка”, роботи із благоустрою території навколо меморіалу проведено КП «Бориславський міський парк культури та відпочинку».

«Заявку на цей проєкт ми подали до Інституту «Полоніка» ще три роки тому. Спочатку на заваді втілення стала пандемія, пізніше розпочалась війна, яка стримувала його реалізацію. Але врешті-решт вдалось довести справу до завершення. І сьогодні ми дуже раді, що погруддя Адаму Міцкевичу оновлено», – говорить Сергій Силантьєв.

“Погруддя Міцкевичу – це найстаріший пам’ятник у місті. Він віддавна стояв в міському парку, проте навіть не кожен бориславець, проходячи повз, помічав його, адже він знаходився у затінку і мав занедбаний вигляд. Зараз оновленого Міцкевича буде видно здалеку, а нова локація стане ще одним затишним місцем для зустрічей та відпочинку мешканців”, – говорить міський голова Ігор Яворський

Довідково. Пам’ятник Адаму Міцкевичу у Бориславі було встановлено ще у 1898 році (до 100-річного ювілею поета) за кошти нафтовиків Борислава та за участі відомого українського письменника, діяча Івана Франка. Проте під час тимчасової окупації міста, він був скинутий фашистами у річку Тисменицю. Вдруге меморіал був встановлений у 1947 році в центральній частині міста (де зараз кінотеатр “Каменяр”), а від 1968 і до сьогодні – знаходиться у міському парку.