День Незалежності: пам’ятаймо її ціну

Ті, хто пішов на смерть заради життя. Ті, для кого Україна та її свобода – понад усе. Ті, хто зараз захищає нас у лавах небесного війська. 55 світлин на Алеї пам’яті Героїв Бориславської громади тепер нагадуватимуть нам про величезну ціну свободи та незалежності, берегтимуть пам’ять про них вічно живою. 

Сьогодні, символічно у День Незалежності України, Алею пам’яті урочисто відкрили та освятили у Бориславі. “Душу й тіло ми положим за нашу свободу…” Співаючи ці рядки Державного Гімну, усвідомлюєш, що для українців – це не просто слова, це – стан душі. І сьогодні ми низько вклоняємося тим, хто віддав найдорожче за волю, хто ціною власного життя відвойовує кожен сантиметр рідної землі. 

Панахиду за всіма Захисниками, що віддали життя у боротьбі за Незалежність України відслужили настоятелі храмів міста. Квіти шани та вдячності від громади до пам’ятника Героїв Небесної Сотні “Пливе кача по Тисині” поклали представники Бориславської станиці національної скаутської організації «Пласт». 

“З першого дня нашої незалежності ворог мріяв позбавити незалежності Україну. Але не судилося. Не судилося, завдяки українським Героям, яких ми бачимо на зараз світлинах. Героям, у яких ген козаків, які понад усе любили свою країну та своїх рідних. І готові були віддати за них найдорожче, що у них було, те, що їм дарував Господь, – своє життя. Світовий політик, колишній президент США Джон Кеннеді сказав: “Не питай своєї держави, що вона зробила для тебе. Запитай себе, що ти зробив для своєї Батьківщини. Ці Герої своїм вчинком дали відповідь. Вони віддали життя за нас з вами. І наш обов’язок кожному на своєму місці зробити все те, щоб після Перемоги, яка неодмінно настане, наша країна була такою, про яку мріяли й за яку віддали життя Герої “, – сказав міський голова Ігор Яворський. 

Медалями “Хрест Патріота України” посмертно нагородили Героїв нашої громади Тараса Гвоздецького, Миколу Нінадовського та Іллю Фещака. 

Пророчу поезію “Можливо, знову загримлять гармати” поета-шістдесятника Василя Симоненка прочитала вихованка Центру дитячої та юнацької творчості Юлія Дуб. Пісня “Над землею тумани” прозвучала у виконанні вихованки естрадної студії міського Палацу культури Анни Кваші. “Ой у лузі червона калина” заспівала керівник естрадної студії Марта Крагиль. 

У День Незалежності України низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих українських Героїв. Вдивляючись у щирі очі тих, хто вірив в перемогу, хто найбільше хотів вигнати російську нечисть з української землі, хто віддав найдорожче, щоб захистити найрідніших, пам’ятаймо про подвиг кожного!