До 167-ої річниці від дня народження Івана Франка

27 серпня минає 167 років з дня народження класика української літератури, письменника, громадського і просвітницького діяча Івана Яковича Франка. Силою слова та широтою знань, об’ємом і глибинами історичного мислення Франко виділяється як перша величина поміж усіма своїми попередниками та сучасниками. З усіх предтеч відновлення української державності він не просто найближчий до нашої сучасності, а стоїть в самому центрі нашого дня, як сонце, дає світло нашим думкам і впевненість, що ми переможемо і житимемо як незалежна нація на просторах майбутніх тисячоліть.

Сьогодні у Бориславі зібралась громада, щоб вшанувати нашого славного земляка – Великого Каменяра. Квіти шани до підніжжя пам’ятника Франку поклали секретар міської ради Юрій Химин та депутат міської ради Андрій Спас. Андрій Миколайович виступив з вітальним словом та продекламував “Строфи” Івана Франка.

Направду пройнятись духом Франкових творів учасники заходу змогли, подивившись уривок з вистави «Захар Беркут» у виконанні акторів театру імені Петра Телюка міського Палацу культури. Уривок з казки «Фарбований лис» зачитав учень 3-го класу ЗЗСО №3, переможець міського конкурсу читців поезії Шевченка Симович Юрій, поезію «Розвивайся ти, високий дубе» продекламувала вихованка ЦДЮТ Дуб Юлія. 

Іван Франко не покинув нас… І ніколи не покине… Кожне слово Івана Яковича Франка ніби із сьогодення. Його твори допомагають осмислити минуле та зазирнути в майбутнє, відкрити для себе нове в мудрих рядках його творчості. Сьогодні наша Україна бореться за свою волю і незалежність, ми вклоняємося патріотизму й мужності українців, які стали на захист Вітчизни, на боротьбу проти окупанта. Саме про таких героїв Іван Франко писав: «Дух, наука, думка, воля…».

Слава Україні та її митцям!