Розпочато процедуру перенесення “Братської могили радянських воїнів”

Після початку повномасштабного вторгнення Україна активно почала звільнятися від російських “відбитків минулого”. Ряд пам’ятних знаків та монументів часів тоталітарного режиму демонтували й на території Бориславської громади. Останній меморіальний знак радянським воїнам ліквідували ще у жовтні минулого року у селі Ясениця-Сільна. До цього було демонтовано стелу “визволителям” на вул. Весняній у Бориславі, пам’ятник радянському воїну у с. Уріж та радянську символіку на військовому меморіальному комплексі на вул. Данила Галицького у Бориславі. 

Щодо останнього, то єдине, що залишилося там це поховання останків радянських воїнів. Меморіал “Братська могила радянських воїнів” є внесений в реєстр пам’яток культури як пам’ятка історії місцевого значення, має охоронний номер і, згідно з законом, не може бути просто знищений.

Сьогодні під час сесії Бориславської міської ради депутати підтримали рішення про перенесення останків осіб, похованих на території пам’ятки.

“Пам’ятник демонтовано і громада повинна завершити процес. Останки радянських воїнів будуть перепоховані в рамках закону та згідно з нормами християнської моралі. Але їм не місце у центрі населеного пункту, там, де вирує життя. В цілому світі загиблі й померлі лежать на кладовищах”, – коментує в.о. начальника відділу культури, молоді, фізичної культури та спорту Володимир Рахель.

Це стартове рішення, яке розпочинає процедуру виготовлення облікової документації та паспорта об’єкта культурної спадщини. Після цього необхідно буде розробити науково-проєктну документацію щодо перенесення могили та погодити документ в Міністерстві культури й інформаційної політики. Під час виготовлення всіх необхідних документів буде проведено обговорення місця перенесення останків. Останнім етапом буде сама ексгумація та перепоховання.

Loading