До 175-тирічного ювілею від дня народження видатного письменника у Бориславі відбудеться Регіональна науково-практична конференція

2023 рік у Бориславській громаді проголошений роком Стефана Коваліва, адже 25 грудня минає 175 років з дня народження видатного бориславця, письменника і педагога, багатолітнього директора вищої народної школи в Бориславі, почесного члена Українського педагогічного товариства, та як зазначено на надмогильному меморіальному написі – «Члена усіх українських Товариств». Підготовка до відзначення цього ювілею у нашій громаді розпочалася ще на початку цього року.

А підсумком стане Регіональна науково-практична конференція «Стефан Ковалів – педагог, письменник, громадський діяч «Галицької Каліфорнії» та високоповажний друг Івана Франка». Відбудеться захід вже наступної п’ятниці, 24 листопада, у приміщенні Історико-краєзнавчого музею.

Ця конференція є широкою платформою для вивчення і дослідження унікальної спадщини Стефана Коваліва міжнародними та українськими науковими експертами, педагогами, істориками-краєзнавцями, бібліотекарями, фахівцями музейної справи та представниками організацій громадянського суспільства.

Відповідно до Програми під час заходу відбудеться нагородження лауреатів Міської премії імені Стефана Коваліва, доповіді про життя і творчість письменника, про його співпрацю з Іваном Франком, краєзнавчу та музейну спадщину, вшанування пам’яті родини Коваліва на могилі у мікрорайоні Потік. Також у рамках конференції Бориславська дитяча школа мистецтв презентує музичний твір «Заспів» на слова Стефана Коваліва, а актори народного театру імені Петра Телюка представлять театралізовану виставу за мотивами оповідання Стефана Коваліва «Прогулка вверх».

Також повідомляємо, що у процесі підготовки до конференції видано науковий збірник статей і матеріалів «Стефан Ковалів: педагог, письменник, громадський діяч «Галицької Каліфорнії» та високоповажний друг Івана Франка», з яким можна ознайомитися в бібліотеках міста. Також в електронному форматі його можна переглянути за посиланням.

Якщо ви бажаєте взяти долучитися до конференції як учасник чи слухач, звертайтеся в управління культури, молоді, фізичної культури та спорту за номером телефону 5-20-22 або 0982979738 (Тетяна Кекіс).

Захід буде транслюватись наживо на Youtube каналі та Фейсбук сторінці Бориславської міської ради.

Loading