У Бориславській громаді затвердили Програму удосконалення міської системи роздільного збирання побутових відходів

В українському суспільстві відбувається реформування сфери управління відходами. Влітку вступив в дію Закон України «Про управління відходами», а також Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України зобов’язує громади впроваджувати роздільне збирання та підготовку до повторного використання побутових відходів. І ці вимоги стосуються всіх: і підприємств та установ, і приватних домогосподарств. 

Бориславська громада помаленьку розпочала впроваджувати зміни у цій сфері ще до змін у законодавстві, а тепер буде масштабувати те, що вже успішно працює в деяких мікрорайонах. 

Для цього минулого тижня під час засідання сесії Бориславської міської ради затвердили Програму удосконалення міської системи роздільного збирання побутових відходів на території нашої громади на 2024 рік. 

“Це комплексна програма, яка розроблена як продовження тих ініціатив і пілотних проєктів, які вже успішно впроваджені у життя. Вона містить три блоки, серед яких створення компостувальних майданчиків в деяких установах освіти, впровадження роздільного збирання відходів у приватному секторі та встановлення контейнерних майданчиків якнайближче до утворювачів відходів”, – говорить директор Бориславського екоцентру Мирон Цайтлер. 

Компостувальний майданчик та майданчик для роздільного збирання пластику, металу, скла та паперу вже певний час показує свою ефективність на вулиці Чорновала, 12. А в жовтні цього року найпростішу технологічну схему сортування запровадили на вулицях Ясній, Чумацькій, Костомарова та на частинах вулиць Довженка й Нафтової. Мешканцям будинків безплатно видавали у користування по 2 контейнери – для вторинної сировини та для змішаних відходів.

Тож затвердження цієї програми дозволить розширити такі заходи й на інші мікрорайони шляхом ліквідації контейнерних майданчиків відкритого типу, натомість встановлюючи майданчики закритого типу для роздільного збирання побутових відходів, облаштування компостерів. А щоб слідкувати за дотриманням порядку, на облаштованих територіях встановлять камери відеоспостереження

“Щоб впровадити ту чи іншу модель сортування відходів, ми проводили величезну комунікаційну роботу з мешканцями. Але всі ці ініціативи дали можливість побачити, що наша громада може швидко змінюватися у цьому напрямку. І це тішить. Значить ми обрали правильний вектор. Тому продовжуватимемо надалі та будемо вести роз’яснювальну роботу всюди, де це необхідно”, – підсумовує Мирон Йосипович.

Loading