Не маємо права забути… На будівлі Бориславської гімназії №9 відкрили меморіальну дошку Ярославу Гурку

Сьогодні, 22 лютого, у Бориславі на будівлі Бориславської гімназії №9 відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки Ярославу Гурку. Саме сьогодні, 22 лютого, минає рік, як він віддав своє життя за Україну. 

Ярослав – народився та проживав у Бориславі. Був випускником Бориславської гімназії №9 (колишній ЗЗСО №9). Далі освіту продовжував у Дрогобицькому професійно-технічному училищі, де опановував професію слюсаря-автомеханіка. Малим хлопчиком прислуговував у храмі Пресвятої Богородиці в Губичах. Він був добрим, щирим та веселим, завжди усміхненим та привітним. Мав трьох дітей, якими завжди пишався. Служив у 6 окремій механізованій бригаді ЗСУ, згодом – у 72 бригаді імені Чорних Запорожців. Загинув рівно рік 22 лютого 2023 року поблизу населеного пункту Водяне Волноваського району на Донеччині під час артилерійського обстрілу. 

Урочисте відкриття меморіальної дошки розпочали спільним виконанням Державного Гімну України. Після чого право відкрити пам’ятну таблицю було надано голові ГО “Самооборона Борислава” Олегу Михлику та дочці Ярослава Соломії. Настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці отець Святослав Городецький провів поминальний молебень та освятив пам’ятний знак, який тепер повсякчас нагадуватиме про війну, про загибель, про людське горе, про ціну свободи…

Присутні, схиливши голови у хвилині мовчання, віддали шану світлій пам’яті Ярослава та всіх воїнів, загиблих у боротьбі за свободу, територіальну цілісність та єдність України. Квіти до меморіального знаку поклали міський голова Ігор Яворський та заступник міського голови Роксоляна Гарасимів. 

“Сьогодні ми освятили пам’ятну дошку Герою, який віддав своє життя за незалежність нашої країни, за кожного з нас. Одні люди в житті стають успішними, досягають висот у своїй кар’єрі, а для декого Господь Бог обирає іншу долю й дарує те, що не притаманне кожному. Коли настає небезпека, у них зникає відчуття страху і прокидається відчуття мужності. Вони беруть до рук зброю і стають на захист свого народу, віддаючи життя. Наш обов’язок – пам’ятати те, що вони зробили для нас. А для них важлива наша молитва”, – сказав міський голова Ігор Яворський. 

Допоки ми живі – житиме пам’ять про Героя. Ярослав на фото з меморіальної таблиці щодня зустрічатиме і проводжатиме поглядом наших гімназистів, мешканців району і нагадуватиме кожному, що він поклав життя за нас, аби ми жили у мирній, незалежній, єдиній Україні. 

Loading