У Бориславі знижено тариф на послугу з теплопостачання для бюджетних установ

Сьогодні, 28 лютого, на засіданні виконавчого комітету було прийнято нетипове для останнього періоду рішення, яке стосується зміни тарифу. Зазвичай, якщо розглядаються такі зміни, то вони проводяться в сторону збільшення тарифу, сьогодні ж його навпаки було знижено. Йдеться про послугу з теплопостачання для категорії споживачів «бюджетні установи».

Минулого року було затверджено економічно обґрунтовані тарифи на послугу з теплопостачання на 2023-2024 роки, які до цього часу застосовувало КП «Бориславтеплоенерго». Але в ході роботи підприємством було проведено ряд заходів з оптимізації, серед яких: приведення у відповідність штатної чисельності, заміна зношених трубопроводів на попередньо ізольовані та інші заходи з покращення господарсько-економічних показників. Це дало можливість скоротити видатки і як наслідок – відкоригувати тариф у сторону зменшення.

Щодо тарифу для населення, то для цієї категорії споживачів згідно з постановою Кабінету Міністрів України застосовуються тарифи, які діяли ще від 2018 року. Тому коригування економічних показників не впливає на розмір тарифу для населення.

Бюджетні установи ж відчують суттєву економію на оплаті послуги з теплопостачання – 12,57%. За підсумками опалювального періоду таке зменшення тарифу дозволить зекономити значну суму коштів та спрямувати їх на заходи з енергозбереження, термомодернізації, закупити обладнання для якіснішої роботи теплопостачальної організації, що в підсумку зможе дати чергову економію. Також частину зекономлених коштів спрямують на погашення дефіциту із заробітної плати працівникам бюджетної сфери.

Згідно з рішенням виконкому такі зміни на послугу з постачання теплової енергії застосовуються з 1 березня 2024 року.

Loading