Попри часткову стабілізацію ситуації в міській лікарні, потрібно далі активно працювати, щоб справитись з викликами

Вчора, 19 березня, міський голова Ігор Яворський взяв участь у щотижневій координаційній нараді керівництва Центральної міської лікарні із завідувачами відділень. Міський голова подякував медикам за перші позитивні результати в роботі, яка за підсумком останнього періоду принесла вагоме позитивне зрушення у фінансовій спроможності установи. А також він висловив ряд рекомендацій та пропозицій, спрямованих на подальший розвиток медичної галузі.

«Сьогодні щиро хочу подякувати вам. Тим, хто зрозумів суть реформи, тим, хто почав активно працювати… І результат не змусив себе чекати – цифри говорять самі за себе. Для порівняння: дохід в червні 2023 року по вторинній ланці складав менш як 2 млн 800 тис. грн, а вже 2 місяці цього року (січень, лютий) ви показуєте стабільний дохід, який в середньому складає 4 млн 300 тис. грн. Якщо втримати такий темп, то за підсумками року в розпорядженні центральної міської лікарні буде значний фінансовий ресурс, який можна використовувати для розвитку установи. І це, безперечно, заслуга тих лікарів, які активно працюють», – сказав Ігор Яворський.

З однієї сторони можна лише порадіти, але з іншої важливо розуміти всю складність питання, щоб радість не була передчасною. Адже попереду є ще ряд викликів НСЗУ, які потрібно правильно пройти. «Ми маємо зберігати холодний розум, думати наперед і прораховувати наші наступні кроки. Щоб цей результат, який ми зараз бачимо, був лише стартом до повноцінного відновлення медичної установи в нашій громаді. Впевнений, що є всі шанси».

Міський голова також акцентував на тому, що влада міста бере на себе зобов’язання працювати над зміцненням матеріальної бази відділень, зазначивши: «Ми не збираємось зупинятись у цьому питанні. Чудово розуміємо, що закупівля обладнання – це вклад у розвиток, що надалі дозволить заробляти ще більше коштів. Свої зусилля спрямовуємо на залучення додаткового фінансового ресурсу через участь у грантових конкурсах. Цього року маємо вже один вагомий здобуток – закупівля сучасного медичного обладнання за проєктом Кусаноне. Це дозволить підсилити роботу пологового відділення нашої лікарні». Також на зустрічі розглянули пріоритетні проблеми, які можна вирішити, залучивши додаткове фінансування з міського бюджету.

Окремою темою для обговорення було питання щодо забезпечення лікарні кваліфікованим медичним персоналом. «Тут у нас є прогалина, яку необхідно заповнювати. Для того, щоб залучити хороших спеціалістів, ми повинні передбачити відповідні грошові виплати. Тільки в цьому випадку зможемо зацікавити достойних лікарів працювати у нас», – наголосив Ігор Яворський. Зокрема, міський голова запропонував присутнім переглянути колективний договір на підприємстві. Станом на сьогодні там прописано мотиваційні моменти, які спрямовані на виплату премій для керівництва та адміністрації установи. 

Міський голова ж порекомендував натомість відобразити там преміювання лікарів, які найбільше заробляють для установи: «Логіка – проста. Лікарі, які вносять в базу багато пролікованих випадків і заробляють для підприємства великі кошти, мали б отримувати за це премії. Це слугуватиме додатковою мотивацією для них працювати ще якісніше. Лікарі, які пасуть задніх, нехай працюють «на голий оклад», бо це їхній вибір. Так, вважаю, буде справедливо».

Водночас гарний фахівець, який прийде на підприємство, зможе не хвилюватись за свою заробітну плату, бо, маючи велику кількість пацієнтів, він буде підпадати під дію колективного договору й отримувати премію.

«Отож – основні пріоритети: покращення матеріально-технічної бази, забезпечення установи кваліфікованим лікарським персоналом. Якщо колектив лікарні погодиться на такі «правила гри», то ці кроки, безумовно, приведуть до налагодження ефективної роботи по вторинній ланці надання медичних послуг, – підсумував Ігор Романович. – Якщо об’єднати зусилля, то можна багато досягнути. Головне – працювати синхронно і рухатись в правильному напрямку».

Loading