Ветеранам та ветеранкам пропонується пройти відновлення та реабілітацію шляхом започаткування сільськогосподарського виробництва

В межах Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства, затвердженої рішенням Львівської обласної ради від 18.02.2021 року № 57 (зі змінами), ветеранам та ветеранкам пропонується пройти відновлення та реабілітацію шляхом започаткування сільськогосподарського виробництва з вирощування ягідних культур через об’єднання у сільськогосподарські кооперативи.

Створення сільськогосподарських кооперативів ветеранами та ветеранками або їх членство у сільськогосподарських кооперативах має подвійне значення. По-перше, це сприяє економічному зростанню та стійкості сільських громад, забезпечуючи при цьому ветеранам та ветеранкам можливість заробітку та створення стабільних умов для життя. По-друге – надає їм можливість взаємодії та співпраці з іншими учасниками АТО (ООС) і війни та суб’єктами господарювання, що сприятиме їх соціальній інтеграції, відновленню та реабілітації.

Згідно зі змінами до Комплексної програми, кошти з обласного бюджету на розвиток сільськогосподарських кооперативів, які здійснюють діяльність в галузі ягідництва будуть спрямовуватись до РДА, на території яких здійснюють чи планують здійснювати діяльність сільськогосподарські кооперативи, серед членів яких є учасники бойових дій та/або антитерористичної операції. РДА повинна здійснити попередній аналіз щодо діяльності кооперативів на території району та у разі закладання ягідників інформувати Департамент до 1 травня про кількість кооперативів, які виявили бажання одержати бюджетну підтримку, площу ягідників та розрахункову потребу у субвенції з розрахунку на 1 га ягіднику (офіційним листом).

Надалі РДА створюють комісії з розгляду заявок на одержання фінансової підтримки в межах Комплексної програми (далі – районні комісії), публікують оголошення про початок роботи Комісії в поточному році, яке розміщується на офіційних вебсайтах районних державних адміністрацій, районних рад, на сторінках соціальних мереж, а також в друкованих засобах масової інформації. Районні комісії перевіряють документи, одержані від сільськогосподарських кооперативів, визначають суму підтримки.

Перелік сільськогосподарських кооперативів – одержувачів фінансової підтримки затверджується розпорядженням голови РДА (або особою, що виконує обов’язки).        

Право на одержання фінансової підтримки мають чинні та новостворені сільськогосподарські кооперативи серед членів яких є не менше 3 (трьох) осіб – ветеранів/ветеранок та/або суб’єктів підприємництва, засновником якого є ветеран/ветеранка.

Фінансова підтримка сільськогосподарських кооперативів, які здійснюють діяльність в галузі ягідництва, може надаватися двома шляхами:

– у вигляді бюджетних коштів на здійснення витрат пов’язаних із закладанням площ ягідних насаджень (садивний матеріал, система крапельного зрошення, добрива, засоби захисту рослин (далі – ЗЗР);

– у вигляді відшкодування витрат здійснених на закладання площ ягідних насаджень (садивний матеріал, система крапельного зрошення, добрива, ЗЗР).    

Детальна інформація по Комплексній програмі підтримки сільськогосподарських кооперативів зі зразками/формами документів за посиланнями: https://1ll.ink/D4Eoc, https://1ll.ink/tUFGr.

 

Loading